Még a nyugdíj előtt érkezik a pénz!

Sok nyugdíjas számára a havi nyugdíj önmagában nem elegendő a megélhetéshez, de szerencsére többféle kiegészítő támogatás is elérhető. A leggyakoribb ilyen juttatások közé tartozik az időskorúak járadéka.
MUTATJUK A RÉSZLETEKET ÉS AZ UTALÁSI IDŐPONTOKAT!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Nissan Qashqai 1,3 literes mild-hibrid benzines motorral érhető el, amely 138 vagy 156 lóerőt kínál. A gyengébb teljesítményű változat akár 44,8 mérföld/gallont (mpg) ér el a WLTP vegyes ciklus alapján, miközben a CO2-kibocsátása 142 g/km. A 156 lóerős verzió üzemanyag-fogyasztása nem csökken jelentősen, viszont a négykerék-meghajtás hozzáadása 40 mpg-re és 157 g/km-es CO2-kibocsátásra csökkenti az értékeket. Minden modell alapfelszereltsége a stop/start rendszer és az Eco vezetési mód, amelyek segítenek maximalizálni az üzemanyag-hatékonyságot. A Qashqai nem kínál plug-in hibrid változatot, mint például a Hyundai Tucson vagy a Kia Sportage, helyette a márka az e-Powert tekinti a mild-hibridtől az elektromos autó felé vezető lépcsőfoknak. A Qashqai e-Power valójában egy tartomány-növelő hibrid, ahol a benzinmotor kizárólag egy 2,1 kWh-s akkumulátor töltésére szolgál, amely az első kerekeket hajtó villanymotort látja el energiával. Ennek eredményeként a WLTP ciklusban akár 53,3 mpg-t és 119 g/km CO2-kibocsátást produkál. A valóságban azonban az e-Power modell fogyasztása változó: zsúfolt városi forgalomban mindössze körülbelül 44 mpg-t tudtunk elérni, ami kicsit javult 47 mpg-re a városon kívül. Portugáliában, egy dombos, kanyargós úton, 20 colos kerekekkel 39 mpg-t mértünk, ami csalódást keltő eredmény a 156 lóerős mild-hibrid kézi váltós 37 mpg-s fogyasztásához képest. A mild-hibrid rendszer ráadásul hajlamosabb az égésű motor folyamatos működtetésére, különösen, ha olyan fogyasztók, mint a légkondicionáló, teljes kapacitással üzemelnek, ami rontja az üzemanyag-hatékonyságot.

A modellek specifikációi a következők: a Qashqai 1,3 literes DiG-T mild-hibrid benzines 2WD változata 44,8 mpg-t és 142 g/km CO2-t produkál, biztosítási csoportja 12; a 4WD verzió 40,4 mpg-t, 157 g/km CO2-t és 21-22-es biztosítási csoportot kapott; míg a 1,5 literes hybrid e-Power 2WD 53,3 mpg-t, 119 g/km CO2-t és 24-30 biztosítási csoportot képvisel. A biztosítási költségek az alap Acenta Premium 138 lóerős modellnél alacsonyak, a 12-es csoportban kezdődnek, de a 156 lóerős CVT változat csoportja 22-re nő, a legfelső szintű Tekna+ modellek pedig a 23-as csoportba tartoznak. Összehasonlításképpen, a Hyundai Tucson biztosítási csoportjai 18-tól 24-ig terjednek, az e-Power Qashqai modellek pedig drágábbak, 24-től 32-es csoportig terjedő biztosítási költségekkel.

Üzleti felhasználók számára a Qashqai adózási mutatói nem túl vonzóak: az alap Acenta Premium esetében a Benefit-in-Kind (BiK) adókulcs 34%, a legmagasabb mild-hibrid kivitelek 37%-osak, míg az e-Power gazdaságosabb fogyasztása 29%-ra csökkenti ezt az arányt. Ez azonban nem éri el a plug-in hibridek vagy teljesen elektromos autók adózási előnyeit. A Qashqai kínálatának nagy része 40 000 font alatt van az opciók nélkül, így a legtöbb modell nem esik a luxusautókra kivetett jövedéki adó alá.

Az értékvesztés tekintetében a Qashqai várhatóan az eredeti árának 46–50%-át tartja meg három év vagy 36 000 mérföld után. A négykerék-meghajtású mild-hibrid változatok jobban veszítenek értékükből, míg a kézi váltós, elsőkerék-hajtású N-Design modell bizonyul a legellenállóbbnak a leromlás szempontjából. Összehasonlításképp, a Ford Kuga ugyanebben az időszakban 53%-át tartja meg, a Hyundai Tucson 52–56%-ot, a Kia Sportage pedig 51–58%-ot.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük