Megvan ki lesz 2025-ben a Nagy Ő!

A Nagy Őt közel 20 év után sikerrel hozta vissza a TV2 a képernyőre: 2022-ben Tóth Dávid kegyeiért, 2023-ban Árpa Attiláért, míg tavaly, 2024-ben már Jákob Zoltánért küzdöttek a műsorában. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A P460e és P550e modellek ugyanazt a 38,2 kWh-s akkumulátort és a 141 lóerős villanymotort használják, és több mint 70 mérföld (kb. 113 km) tisztán elektromos hatótávot kínálnak – ami bőven elegendő a legtöbb napi ingázáshoz vagy városi, rövidebb utakhoz. Van külön EV vezetési mód, de alapértelmezetten a Hybrid mód aktív.

A plug-in hibrid Range Rover emellett geofencing technológiát alkalmaz, amely segít takarékoskodni az akkumulátorral és biztosítja, hogy alacsony kibocsátású zónákban elektromos üzemmódban közlekedhessen az autó. Ez manuálisan is beállítható a „Save” funkcióval, amely lehetővé teszi, hogy az energiát későbbre tartogassuk, például egy városi szakaszra az út végén.

A P460e vagy P550e akkumulátorának teljes feltöltése egy szokásos 7,4 kW-os otthoni fali töltőről vagy nyilvános AC töltőpontról körülbelül öt órát vesz igénybe. Ami azonban különösen figyelemre méltó ezeknél a plug-in hibrideknél, hogy CCS gyorstöltést is támogatnak, ami ritkaság ebben a kategóriában. Így akár 50 kW-os töltési sebességet is elérhetnek, amivel 0-ról 80%-os töltöttségre kevesebb mint egy óra alatt feltölthetők egy megfelelő teljesítményű töltőn.

Ha valaki Range Rover vásárlásán gondolkodik, joggal feltételezhető, hogy a magasabb üzemanyagköltségek nem riasztják el a döntéstől.

A kínálatban szerepelnek mild-hibrid technológiával szerelt benzines és dízelmodellek, míg az üzleti felhasználók számára különösen vonzó lehet a plug-in hibrid alacsony céges autóadó (Benefit-in-Kind) besorolása. Már egy ideje készülőben van a teljesen elektromos Range Rover, és ha valaki városi sofőrként (pl. sofőrszolgálat) dolgozik, érdemes lehet kivárni: az elektromos verzió olcsóbb fenntartással és üzemeltetéssel kecsegtet a hagyományos benzin- vagy dízelváltozatokhoz képest. Magánvásárlók számára, akik rendelkeznek otthoni töltési lehetőséggel, az éjszakai, olcsóbb tarifákkal történő töltés miatt ez lehet az egyik legköltséghatékonyabb Range Rover.

Annak ellenére, hogy az autóipar gyorsan halad a teljes elektromosítás felé, a dízelmotorok továbbra is indokoltak a luxus SUV szegmensben. Aki gyakran tesz meg hosszú távokat, annak pénzügyileg is észszerű döntés a dízel: az alapnak számító D300 modell a legolcsóbb belépő a Range Rover világába, akár 6,2 l/100 km (38,2 mpg) vegyes WLTP fogyasztással és 194 g/km CO₂-kibocsátással. A D350 ugyanabból a 3.0 literes, soros hathengeres dízelmotorból nyer több teljesítményt, de szinte azonos fogyasztást ígér: 38,3 mpg és szintén 194 g/km CO₂. Igaz, nem fogsz örülni, mikor megtöltöd a 80 literes üzemanyagtartályt, de legalább több mint 960 km is megtehető egy tankkal – ezt mi is tapasztaltuk a hosszú távú teszt során egy D350 modellel.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük