Nyitva hagyod a mosógép ajtaját?

Első gondolásra teljesen logikusnak tűnhet nyitva hagyni a mosógép ajtaját mert így kiszellőzik, és nem lesz dohos. Valójában azonban ez a módszer többet árt, mint használ. Szinte minden második háztartásban résnyire nyitva hagyják a mosógép ajtaját. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Itt-ott történt némi finomhangolás, például a padló alatt elhelyezett keresztmerevítő beépítése, amely oldalirányú ütközés esetén javítja az utascella védelmét – ám alapvetően nem beszélhetünk radikális változásokról. A futómű is a megszokott receptet követi: elöl MacPherson rugóstagok, hátul csatolt hosszlengőkaros megoldás dolgozik, bár a Citroën a rugózást és a lengéscsillapítást áthangolta, hogy komfortosabb menettulajdonságokat kínáljon, mint az előző generáció.

A motorválaszték is hű maradt a márka karakteréhez: egy 1,2 literes, háromhengeres benzinmotor háromféle teljesítményszinttel, valamint egy 1,6 literes, négyhengeres dízel kétféle kivitelben érhető el.

Még a legerősebb változatban, az itt tesztelt 110 lóerős 1.2 PureTech motorral szerelve is 3,8 l/100 km-es kombinált fogyasztással és 103 g/km CO₂-kibocsátással büszkélkedhet – a gyengébb dízelmotor esetében ezek az értékek még figyelemreméltóbbak: 2,9 l/100 km és 92 g/km.

A Citroën C3 belső tere valóban a stílus és játékosság szép példája, különösen a Flair felszereltségű modellek esetében, ahol például az élénk színű műszerfalbetét – a tesztautónkban vörös – remekül feldobja az utasteret. Tetszetősek a kontrasztszínű ajtózsebek is, amelyek nemcsak mutatósak, de praktikusabbak is, hiszen világosabb belsővel könnyebb megtalálni bennük az apróságokat.

A dizájner bőröndöket idéző ajtóbehúzók továbbra is szellemes megoldásnak számítanak, és itt jobb helyet kaptak, mint a C4 Cactusban – nem zavarnak térdet. A vezetőhely elrendezése sem tipikus francia: a kormány hatalmas tartományban állítható, még egy 190 cm magas sofőr számára is kényelmesen beállítható, és a pedálok elhelyezése is logikus.

A műszerek egyszerűek és könnyen leolvashatók – a középen elhelyezett digitális sebességmérő nem váltja ki az analóg verziót, hanem kiegészíti azt, ami jó döntés. A középkonzolt uraló érintőképernyős infotainment rendszer ugyan nem a leggyorsabb vagy legegyértelműbb használat közben, de legalább letisztulttá teszi a műszerfalat a fizikai gombok hiányával.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük