Óriási borravalót adnak a nyugdíjasok a postásoknak

A magyar nyugdíjasok körében máig él egy régi, bensőséges hagyomány: amikor a postás kézbesíti a nyugdíjat, sokan egy kis borravalóval, házi süteménnyel vagy egy pohár meleg teával hálálják meg a szolgálatot. Bár a világ egyre inkább az elektronikus utalások felé fordul, a személyes kézbesítés – és az azzal járó emberi kapcsolat – sok helyen még mindig fontos szerepet játszik.
Egy új felmérés szerint hatalmas összegeket adnak a nyugdíjasok! MUTATJUK A PONTOS ÖSSZEGEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Elgondolkodhat az ember a Mazda soros hathengeres, 3,3 literes motorjának lökettérfogatán, és azon, hogyan képes ez a motor alig valamivel több teljesítményt adni (197 lóerő), mint a BMW X3 20d 2,0 literes egysége (188 lóerő). Összehasonlításképp: a Mazda specifikus teljesítménye csupán 60 lóerő literenként, míg a BMW-é 94 lóerő literenként. A lényeg azonban az, hogy ez szándékos: bizonyos szintig egy kevésbé megterhelt hathengeres motor kellemesebben vezethető és gazdaságosabb lehet, mint egy keményebben dolgozó négyhengeres. Ez Mazda elmélete, amely szerint a motor 40%-os hőhatásfokkal dolgozik.
Ráadásul a papíron hátrányos helyzetet tovább súlyosbítja, hogy a hátsókerék-hajtású CX-60 57 kg-mal nehezebb volt, mint a négykerék-hajtású X3. Mindkét autó hasonló áttételeket használ, így úgy tűnik, hogy a CX-60 valamivel magasabb nyomatéka menti meg a helyzetet, hiszen minden mérési ponton jóval gyorsabbnak bizonyult a BMW-nél. Különösen feltűnő, hogy 0,7 másodperccel gyorsabb 0-60 mérföld/óra között, és 2,2 másodperccel előzi meg a BMW-t 30-70 mérföld/óra között a negyedik fokozatban. Álló helyzetből való teljes sebességben, bár nem váltóban mért gyorsulásban, az Alfa Romeo Stelvio még mindig jobbnak bizonyul a Mazdánál.
A mild-hibrid 3,3 literes turbódízel teljesen új fejlesztés. Mivel soros hathengeres, a hosszú motorháztető minden centiméterére szüksége van. Noha két műanyag borítja és a motorháztető is fedi, az alacsony fordulatszámnál hallható dízel csattogás jól érzékelhető.
A vezetési élmény szempontjából a CX-60 dízelje különleges a maga régimódiságával. Egy kicsit tovább tart beindulnia, mint a legtöbb autónak, és alacsony fordulaton, alacsony terhelés mellett, különösen amíg az olaj még nem melegedett fel, a motor csattog, akár egy városi busz. Az első benyomások alapján ez nem egy különösebben finom erőforrás. Még a járó motor rezgései is érezhetők.
Viszont ha bemelegszik a motor és felpörög a fordulatszámmérő mutatója, akkor érezhető, hogy a motor más ciklusra vált, és megszerzi azt a sima, de nem megterhelt soros hathengeres dízelhangzást. Nyugodtan felpörög a piros vonalig is. Egy ekkora dízel legjobb tulajdonsága a bőséges, erőfeszítés nélküli középtartománybeli nyomaték, amit könnyű kihasználni. Egy plug-in hibrid gyorsabb lehet teljes gázadásnál, de mindig úgy fogod érezni és hallani, hogy sokkal keményebben dolgozik.
Ha szereted a mechanikus kapcsolatot, valószínűleg értékelni fogod az új motor őszinteségét, mert a durvaság többnyire nem zavaró, ugyanakkor nagyon távol áll az EV-k csendességétől.
A mild-hibrid rendszer keményen dolgozik a motor elhallgattatásán, amikor lejtőn gurulsz, és a motort leállítja. Ez a rendszer jól működik, mert nem túl agresszív az automatikus leállításban, de a motor újraindítása nem mindig megy teljesen simán.
A nyolcfokozatú automata váltó sima és reagálékony, és okosan választja meg a váltási pontokat. Ez meglepetés, tekintve, hogy ugyanaz a váltó a PHEV-ben elég esetlen tud lenni.
A fékek, melyek by-wire rendszerűek, szintén példásak. A pályán egyes nedves részek ellenére a CX-60 ugyanolyan távolságból állt meg, mint az öreg dízel Audi SQ5 száraz úton, és a pedál érzetében is magabiztos, kemény, így a sima megállás gyerekjáték.
Leave a Comment