Szétmentek Győzikéék! DE PONT VELE?

A Gáspár család története nem mentes a feszültségektől. Evelin és Virág előtt sem maradt rejtve, hogy a szülők kapcsolatában komoly törés keletkezett. A fájdalom, amit egy bizalomvesztés képes okozni, nemcsak a pár két tagját érinti, hanem a gyerekeket is. Erről nyíltan beszélt Gáspár Bea.
MUTATJUK A RÉSZLETEKET:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Renault E-Tech hibrid rendszerét már megkedveltük a Mégane plug-in változatában, de bár az Arkana esetében ugyanaz az alaptechnológia működik – itt teljes hibridként –, az összhatás mégsem sikerült olyan meggyőzőre. A benzinmotor ugyanaz a 1,6 literes, 93 lóerős szívó aggregát, viszont az Arkana villanymotorja 18 lóerővel gyengébb. Elsőre azt hihetnénk, hogy a 150 kg-os súlyelőny majd ellensúlyozza ezt a hátrányt, de a valóságban az Arkana érezhetően lassabb.
Nedves pályán 0-ról 100 km/h-ra 11,6 másodperc alatt gyorsult, ami 0,8 másodperccel marad el a gyári adattól. Ez ugyan nem tragikusan lassú, de tekintve a teljesítmény-tömeg arányt, csalódást keltő – főleg, hogy a Mégane PHEV egy egész másodperccel gyorsabb. A különbség a hétköznapi közlekedés során is érzékelhető.
A Renault egyik érve az E-Tech rendszer mellett annak kompakt kialakítása, ennek ellenére az Arkana motorterében szinte minden centimétert kihasználtak: a benzinmotor és a hibrid komponensek alig férnek el egymás mellett.

Autópályára felhajtásnál vagy forgalmas kereszteződésből való kihajtásnál a benzinmotor szinte mindig beindul. A váltó is hajlamos hosszabban megtartani az alacsonyabb fokozatokat gyorsítás közben, ami nem igazán segíti az utazási komfortot vagy a zajszint csökkentését.
Lassabb, nyugodtabb közlekedés mellett viszont jól érezhető az erőátvitel finom működése: a rendszer szinte észrevétlenül vált elektromos hajtás, benzinmotor és generátorüzem között. A műszerfalon nincs fordulatszámmérő, és a váltó sem vezérelhető kézzel – tehát a vezetőre alig hárul feladat a hajtáslánc működtetésében. Városi környezetben az elektromos rásegítés határozott előnyt jelent, nyílt úton pedig általában elegendő a teljesítmény a megszokott forgalmi helyzetekhez.
Ahogy a legtöbb teljes hibrid esetében, az Arkanán is találunk EV (elektromos üzemmód) gombot, de az 1,2 kWh-s akkumulátorral nem jutunk vele messzire. Az autó mindössze 48 lóerőt tud tisztán elektromos módban, így önmagában sem gyors, sem igazán jól vezethető ilyenkor. Célszerű tehát a rendszert automatikusan működni hagyni, és nem erőltetni a kézi vezérlést.
A váltókarnál egy „B” mód is elérhető, amely erősebb regeneratív fékezést tesz lehetővé, de a teljes egypedálos vezetéshez ez sem elég.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük