Tragédia: Újabb magyar hegymászó halt meg

Vágó Barna Zsolt a nepáli Lhoce csúcs megmászása közben ha/t meg – írta hétfőn több napilap! A Himalayan Guides tájékoztatása szerint 8000 méteres magasságon, a szervezete nem bírta a terhelést. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Land Rover Defender Hard Top a népszerű SUV kereskedelmi célú változata, amelyet olyan vállalkozásoknak terveztek, akiknek terepjáró képességre van szükségük, miközben egy igényes megjelenésű „reklámtáblaként” is szolgálhat cégük számára.
A Hard Top kétféle karosszériaváltozatban érhető el: 90-es (rövid tengelytáv) és 110-es (hosszú tengelytáv), akárcsak a civil Defender SUV, viszont a 130-as, extra hosszú verzió nem létezik a haszonjármű változatban, és az elérhető felszereltségi szintek kínálata is szűkebb.
Mindkét tengelytávhoz csak a D250 dízelmotor választható az alap S és a középkategóriás X-Dynamic SE felszereltségekhez, míg a legerősebb D350 motor kizárólag a csúcskategóriás X-Dynamic HSE verzióhoz érhető el. Az árak 57 000 font körül kezdődnek, és 75 000 font fölé is emelkedhetnek a legjobban felszerelt modelleknél.
Ez ugyan kevesebb, mint a személyszállító Defender SUV ára, de itt az utastér hátsó részét teljesen átalakították raktérré: az ülések, biztonsági övek és minden más, az utasokhoz kötődő felszerelés el lett távolítva, helyükre pedig kemény műanyag burkolatú padló került. Ez a burkolat a hátul oldalra nyíló csomagtérajtótól a két első ülés hátáig húzódik, ahol egy masszív elválasztófal zárja le a rakteret az utastértől.
A Defender Hard Top megjelenésében szinte teljesen megegyezik a szabadidő-autó (SUV) változattal, így ugyanaz a széles opciós kínálat is elérhető hozzá – beleértve különféle keréktárcsákat, külső és belső dizájnelemeket, valamint üléskialakításokat.
A Hard Top egyik fő megkülönböztető jegye az utastér. Ez teljes egészében az SUV-ból származik, így ugyanazt a jól felszerelt és magas minőségű belsőt kapjuk – ha nem lenne a válaszfal közvetlenül az első ülések mögött, könnyen azt hihetnénk, hogy egy hagyományos SUV-ban ülünk. Alapból kétszemélyes, de az SUV-ban megszokott középső „ugróülés” (jump seat) opcióként rendelhető, amivel háromszemélyesre bővíthető a fülke – igaz, így már szűkösebbé válik.
Összességében a Land Rover Defender Hard Top igen különleges ajánlat a piacon. Egyetlen közvetlen riválisa a márka saját modellje, a Discovery Commercial, amely nagyobb rakteret és eltérő felszereltséget kínál, de azonos terepképességekkel. Ezen kívül még a Toyota Land Cruiser Utility Commercial jöhet szóba – ez is elérhető rövid és hosszú tengelytávval, és terepen felveszi a versenyt a Defenderrel, azonban beltere jóval egyszerűbb, szerényebb felszereltséggel.
Leave a Comment