Változás jön a nyugdíjas sofőröknél! Megszületett a döntés!

Az Európai Unió megelégelte a bizonytalanságot: új korszak kezdődik az idősebb sofőrök számára. A döntés megszületett – átfogó változások jönnek a jogosítványok világában. Mostantól nem lehet a végtelenségig a volán mögött maradni pusztán a korábbi papírokra hivatkozva.
MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A DS5 motorválasztéka a Citroën jól ismert 160 és 205 lóerős, 1,6 literes THP benzinmotorjaiból, valamint egy belépő szintű, 118 lóerős 1,6 literes HDi dízelből és a nagyobb teljesítményű, 148 és 178 lóerős, 2,0 literes dízelekből áll.
Korábban a kínálat technológiai szempontból legérdekesebb tagja a dízel-elektromos Hybrid4 hajtáslánc volt. Ez a Citroën első teljes hibrid rendszere, amely az első kerekeket hajtó 2,0 literes HDi dízelmotort kombinálja a hátsó tengelyen elhelyezett villanymotorral. A rendszer összesített teljesítménye 197 lóerő, és egy hatfokozatú automata sebességváltóval társul.
Maradjunk a hagyományos hajtásláncoknál – a Hybrid4 rendszer messze van a tökéletestől. Kényelmes, nyugodt tempóban haladva a rendszer viszonylag sima és kellemes, de közepes vagy erőteljes gyorsításnál a váltások kellemetlenül lassúak és darabosak, a villanymotor pedig nem elég erős vagy kifinomult ahhoz, hogy ellensúlyozza az előremenet megszakadását a fokozatváltások során.
Szerencsére sok szerethető vonása van a 178 lóerős 2,0 HDi motorral szerelt DS 5-nek. Bár nem éri el a BMW dízeleinek rugalmasságát vagy hatékonyságát, erős és rugalmas középtartománnyal rendelkezik, amely lehetővé teszi a gyors és nyugodt haladást. Ez különösen jól harmonizál a PSA hatfokozatú, nyomatékváltós automata sebességváltójával.

Ezt jól mutatja a 30–70 mph (kb. 48–113 km/h) közötti gyorsulás, amely a mindennapi használatra relevánsabb adat, mint a 0–100. A DS 5 HDi 180 ezt 8,6 másodperc alatt teljesítette, ami egy 1689 kg tömegű autótól egyáltalán nem rossz eredmény.
A többi motorváltozat esetében az 1,6 THP motorok fürgék, de nem különösebben takarékosak, és kissé idegennek hatnak a DS 5 nyugodtabb karakteréhez képest. Az 1,6 HDi gazdaságos ugyan, de teljesítménye kevés egy ekkora autóhoz. A DS 5 nem követi a Citroën többi DS modelljének sportosabb irányvonalát, de nem is nyújtja a C5 és C6 modellek légrugós, selymes kényelmét.
A DS 5 hagyományos felfüggesztésének valósága egy középszerű futómű, amely legjobb esetben is rendezett, de nélkülözi a kifinomultságot, rosszabb esetben pedig bizonytalan karosszéria-mozgásokkal és helyenként meglehetősen kellemetlen úthibakezeléssel párosul.
A DS 5 kezelhetőségét tekintve inkább egy kényelmes bárkára emlékeztet, mintsem egy élménydús szedánra. A súlyát érezni lehet, ahogy egyik kanyarból a másikba billen dinamikusabb vezetésnél, a rugózás pedig nagy oldalirányú terhelésnél a legrosszabb: nyugtalan és bizonytalan.
Nagy sebességnél rossz útfelületeken jelentős kormányrázkódás is érezhető, még ha maga a kormányzás kicsit ruganyos is, és megfelelő súlyozású. Abban a ritka esetben, ha valaki a DS 5 határait feszegeti, az eredmény jelentős, de jól kontrollálható alulkormányzottság lesz.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük