Bor/asztó baleset történt hajnalban Pécel közelében, ahol egy autó a vasúti átjáróban rekedt, majd az érkező vonat elsodorta és átdobta a járművet a másik vágányra. A jármű Pécel és Isaszeg között akadt el az átjáróban, a közlés szerint a sofőr figyelmetlensége miatt. Az autóban ülőket éppen arra haladó, szolgálatban lévő rendőrök szólították fel arra, hogy azonnal hagyják el a járművet. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
–
A Punto Easy+ felszereltségi szintre váltva valamelyest javul a helyzet. Ebben a kivitelben már kétzónás automata klímaberendezés található, ami ebben a kategóriában kifejezetten kellemes extra. Emellett integrált navigációs rendszer, nagyobb, 16 colos könnyűfém kerekek, valamint sötétített fényszórók és ablakok is járnak az autóhoz. Ezek a részletek modernebbé és valamivel vonzóbbá teszik a Puntót, bár még így sem sikerül igazán felvennie a versenyt a frissebb fejlesztésű riválisokkal, amelyek gyakran jóval korszerűbb infotainment rendszereket és biztonsági extrákat kínálnak.
A motorválaszték még a felszereltségnél is szűkebb, mindössze két, nyolcszelepes benzines erőforrásból áll. A vásárlók egy 1,2 literes, 68 lóerős, illetve egy 1,4 literes, 76 lóerős motor közül választhatnak. Egyik sem nevezhető különösebben élénknek, és a mai mércével mérve hatékonyságuk sem kiemelkedő. A gyorsulás inkább komótos, a gázreakciók tompák, így a Punto nem igazán ösztönöz dinamikus vezetésre. Ezek az erőforrások elsősorban nyugodt, városi közlekedéshez illenek, ahol a teljesítményhiány kevésbé feltűnő.
Országúton és nagyobb sebességnél azonban már jobban előjönnek a gyengeségek. A rendkívül könnyű kormányzás szinte semmilyen visszajelzést nem ad az útfelületről vagy az első kerekek tapadásáról, ami bizonytalanságérzetet kelthet, különösen hosszabb, gyorsabb íveken.
