Dráma a Pápa választás körül!

A konkrétumok még váratnak magukra! Máris áll a bál az új pápa körül teljesen összeomlottak a ka/oli/usok! Ütős üzenetet küldött az új pápa az egyháznak, és ebből még botrány is lehet! A frissen megválasztott egyházfő, XIV. Leó pápa már a nevével is erőset ment! MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Az Atto 3 akkumulátora házon belüli fejlesztés, ami nem meglepő, tekintve hogy a BYD eredetileg akkumulátorgyártóként indult. Ezt az akkumulátort a vállalat „Blade” néven emlegeti. Míg a legtöbb modern elektromos autó nikkel-mangán-kobalt (NMC) vagy nikkel-kobalt-alumínium (NCA) kémiájú akkumulátort használ, a Blade lítium-vas-foszfát (LFP) alapú.
Az előnyei közé tartozik, hogy nincs szükség a vitatott kobaltra, és az LFP akkumulátorokat nem zavarja, ha teljes kapacitásra töltik őket, így kisebb biztonsági pufferre van szükség (ezért van a teljes és a ténylegesen használható kapacitás olyan közel egymáshoz). Emellett ezek az akkumulátorok lassabban is degradálódnak, mint más lítium-ion típusok.
A hátrányuk viszont, hogy alacsonyabb az energiasűrűségük (azaz ugyanakkora kapacitáshoz nagyobb tömeg társul), és korlátozott, hogy mennyi energiát tudnak leadni vagy felvenni.
Ebben a szegmensben azonban nincs is szükség nagy teljesítményre – a 201 lóerő, ami gyakorlatilag iparági szabványnak számít, bőven az LFP akkumulátor képességein belül van. Azonban a BYD által megadott 88 kW-os gyors töltési csúcsérték elmarad a legtöbb riválisétól.
Ha az Atto 3 külső formaterve kissé unalmas is, de nem bántó, az egyértelmű, hogy a tervezői kreativitás teljes egészében a belső térre összpontosult. A kék és krémszínű műbőr kavalkádja, a hullámos, texturált mikroszálas anyagok és a CD-tárolóra emlékeztető szellőzők elsőre kifejezetten sokkolók lehetnek. És akkor még nem is említettük a trükköket, mint az óriási, forgatható képernyő vagy a bendzsóhúr-szerű ajtózsebek.
A szokásos 201 lóerő, amely az első kerekekre kerül, nem hoz nagy meglepetéseket a BYD Atto 3 teljesítményében. Az autó nagyon enyhén lassabb, mint az azonos teljesítményű Kia Niro EV és Cupra Born 60 mérföld/órás sebességre gyorsuláskor, és a Kia egy kis előnyt is kiharcol autópálya sebességeken.
Az Atto 3 a 0-62 mph időt (7,3 másodperc) 0,1 másodperccel túllépte, de még így is, ezek a számok nemrég még egy meleg hatchback teljesítményének számítottak. A BYD legrövidebb féktávolsága valamivel rövidebb volt, mint a Kia-é.
Leave a Comment