A meteorológusok szerint a legrosszabb még csak most következik. A jelenlegi számítások alapján vasárnap és a jövő hét elején tetőzhet a hőhullám, amikor az Alföldön és az ország déli tájain akár a hivatalos magyar abszolút melegrekord, a 41,9 Celsius-fok is veszélybe kerülhet. A nappali hőség mellett az éjszakák sem hoznak megkönnyebbülést: sok helyen úgynevezett trópusi éjszakák jöhetnek, amikor még hajnalban sem csökken 20 fok alá a hőmérséklet, a nagyvárosokban pedig akár 25 fok felett maradhat. Ez rendkívül megterhelő lehet a szervezet számára, ezért a hatóságok mindenkit fokozott óvatosságra kérnek.
SAJNOS EDDIG TART KI:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
Leave a Comment