Eddig tart ki a hőkupola

A meteorológusok szerint a legrosszabb még csak most következik. A jelenlegi számítások alapján vasárnap és a jövő hét elején tetőzhet a hőhullám, amikor az Alföldön és az ország déli tájain akár a hivatalos magyar abszolút melegrekord, a 41,9 Celsius-fok is veszélybe kerülhet. A nappali hőség mellett az éjszakák sem hoznak megkönnyebbülést: sok helyen úgynevezett trópusi éjszakák jöhetnek, amikor még hajnalban sem csökken 20 fok alá a hőmérséklet, a nagyvárosokban pedig akár 25 fok felett maradhat. Ez rendkívül megterhelő lehet a szervezet számára, ezért a hatóságok mindenkit fokozott óvatosságra kérnek.
SAJNOS EDDIG TART KI:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük