Ennyit kapott az idős orvos, aki miatt meghalt a betege.

KÖVETKEZŐ OLDAL

A vizsgálat közben komplikáció lépett fel. A közreműködő orvos és a szakasszisztensek többször is jelezték, hogy baj van – ám a vádlott nem állt meg. Folytatta a beavatkozást. A szakmai szabályszegés a beteg állapotának drámai romlásához vezetett, végül mentő vitte kórházba, ahol a műtét sem tudta megmenteni az életét. A Miskolci Törvényszék szerint az orvos több ponton is megszegte a foglalkozási előírásokat. A bíróság egy év – két év próbaidőre felfüggesztett – szabadságvesztésre és egymillió forintos pénzbüntetésre ítélte, valamint öt évre eltiltotta hivatása gyakorlásától. Enyhítő körülmény volt büntetlen előélete és idős kora, súlyosító a többszörös szabályszegés. Az ítélet azonban még nem jogerős: a vádlott és védője fellebbezett.

VIA 44

KÖVETKEZŐ OLDAL

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük