Gigantikus hír a nyugdíjasoknak! Újra jön a dupla pénz!

Az intézkedés értelmében extra támogatás kerül kifizetésre, amely az év folyamán több alkalommal is hozzájárulhat az idősek megélhetésének stabilizálásához. Az új juttatás célja hasonló a 13. havi nyugdíjhoz: enyhíteni az infláció és az áremelkedés által okozott terheket.
A támogatás különösen azoknak jelenthet könnyebbséget, akik korlátozott anyagi forrásokból gazdálkodnak, és minden hónapban komoly kihívást jelent számukra a szükséges kiadások fedezése. Az összeg hozzájárulhat a gyógyszerek beszerzéséhez, az alapvető élelmiszerek megvásárlásához, illetve a rezsiköltségek kiegyenlítéséhez is.
EKKOR ÉRKEZIK AZ EXTRA TÁMOGATÁS!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Land Rover Defender újjászületése óta a Discovery helyzete kissé szorulttá vált a Defender és a fényűző Range Rover között.
És mégis, a nehéz pozicionálás ellenére itt van egy SUV, amely tökéletesen hozza a nagy, hétszemélyes autó elvárásait, messzebbre képes eljutni, mint a legtöbb vetélytársa valaha is álmodna róla, és mindeközben egy prémium, praktikus és tágas utastérrel kényeztet.
Függetlenül attól, pontosan hol helyezkedik el a Land Rover kínálatán belül, a Discovery – amely immár nyolcadik éve van gyártásban – olyan riválisokkal versenyez, akik nem éppen gyenge játékosok: elég csak a Volvo XC90-re, Audi Q7-re vagy a BMW X5-re gondolni.
Tehát: vajon a Discovery elég erős ahhoz, hogy ő üljön az asztalfőre, vagy a Defender, esetleg a többi széles körű versenytárs jobban teljesít? Nézzük meg!

Aki Discovery-t szeretne, annak szeretnie kell a dízelmotorokat – más opció ugyanis nincs. A hajtáslánc a JLR saját fejlesztésű Ingenium nevű, 3,0 literes, enyhe hibrid (mild-hybrid) soros hathengeres dízelmotorja, amely 345 lóerőt teljesít (erről később még lesz szó).
A belépő szintű modell a Discovery S, ára £62,690-tól indul. A felszereltség része a 20 colos keréktárcsa, LED fényszóró, 14 irányban állítható fűthető elektromos ülések, kéttónusú bőrkárpit, valamint a karosszéria színére fényezett tető.
A Dynamic SE változat már nagyobb, 21 colos kerekeket, 18 irányban állítható fűthető üléseket és Meridian hangrendszert kínál.
A csúcsmodell, a Dynamic HSE még tovább megy: 22 colos felnik, 20 irányban állítható fűthető ülések, prémium bőrkárpit és mátrix LED fényszórók jellemzik. A Discovery dizájnja mindig inkább az evolúcióra, semmint forradalomra épített, dobozszerű, robusztus formája a terepképességeinek egyik védjegye volt. Ez viszont nem igaz az ötödik generációs modellre, amely sokkal inkább vizuálisan is hasonlít a Range Roverekre.
Hogy kinek mennyire tetszik ez a változás, az ízlés kérdése, de a Land Rover szerint a korábbi, kissé különc forma szelídítése elengedhetetlen volt ahhoz, hogy szélesebb közönséget szólítsanak meg. Az aszimmetrikusan elhelyezett hátsó rendszámtáblával viszont sosem sikerült megbarátkoznunk.
A hatodik generációs utód sincs már messze, és vizuálisan nézve a Discovery 5 mostanra kezd kicsit öregedni.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük