Így vetett véget életének Bódi Guszti!

A Frizbi legújabb adásának előzetesében Guszti megtörten idézte fel azokat a napokat Hajdú Péter műsorában. Elmondása szerint apja halála után teljesen elveszítette lelki egyensúlyát. „Most olyat mondok, amit még soha: ha abban a fgyv*rben lett volna golyó, ma már nem lennék itt” – vallotta meg a 66 éves énekes. A halál gondolata nem egyszer árnyékként kísérte életében, és mint kiderült, nem ez volt az egyetlen alkalom, amikor a végzet közelségét megtapasztalta.
ETTŐL DÖBBENETESEBB DOLOGRÓL IS BESZÁMOLT:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Az autógyártók gyakran beszélnek dizájnidentitásról és formanyelvről – de amikor a Velar először bemutatkozott 2017-ben, ezekre nem is volt szükség. Már ránézésre egyértelmű volt, hogy egy Range Rover áll előttünk – de olyan, mint korábban még soha. Letisztult, futurisztikus, szinte tanulmányautós megjelenése azonnal kitűnt a tömegből. És a Jaguar Land Rover azóta sem nagyon változtatott ezen a nyerő recepten.
A 2023-as frissítés ezért inkább visszafogottnak mondható: új fényszórók és hátsó lámpák, módosított hűtőrács, átrajzolt lökhárítók és néhány új színopció került a palettára – de az összhatás továbbra is diszkrét. Talán sötétedés után, ha követjük vagy követnek minket, feltűnik a különbség – máskülönben éles szem kell hozzá.
A Land Rover hangsúlyozza az aprólékos részletmegoldásokat, de az igazság az, hogy a Velar még mindig elképesztően jól néz ki. Bebizonyítja, hogy egy SUV is lehet feltűnő anélkül, hogy kupésan próbálna hatni.

A technikai oldalon a motorpaletta nagyrészt változatlan maradt. Továbbra is elérhető négy- és hathengeres, enyhén hibridizált benzin- és dízelmotorok széles választéka. A plug-in hibrid, négyhengeres benzinmotorral szerelt P400e viszont nagyobb akkumulátort kapott, így az elektromos hatótáv is nőtt – ami adózási szempontból is kedvezőbb.
A Velar logikus tagja a Range Rover modellcsaládnak: robusztusabb, mint egy Evoque, de nem annyira, mint egy Range Rover Sport vagy a teljes méretű változat. Az alumínium karosszéria a Jaguar F-Pace alapjaira épül, elöl hosszirányban beépített motorral, amely egy ZF nyolcfokozatú automata váltón keresztül hajtja mind a négy kereket.
A hajtáslánc alapvetően Jaguar-fejlesztés: alaphelyzetben hátsókerék-hajtású, de egy tengelykapcsoló szükség esetén az első kerekek felé is továbbítja a teljesítményt. Egy Range Rovertől elvárható módon ez a „szükség” viszonylag gyakori.
Nincs benne terepváltó, viszont állítható légrugós felfüggetéssel (ami a tesztelt Dynamic SE modellben opcióként volt jelen) akár 251 mm-es hasmagasság is elérhető. Az első és hátsó terepszögek, valamint a gázlómélység szintén lenyűgöző – még ha nem is érik el a nagy Range Rover szintjét, de ebben a kategóriában még mindig a legjobbak közé tartoznak.
Amit viszont egy igazi Range Roverben nem találunk meg, az a négyhengeres, mild-hybrid dízelmotor a JLR saját Ingenium kínálatából. Ez a 2,0 literes erőforrás 201 lóerős teljesítményt nyújt – ami nem rossz, de közel két tonnás karosszériát kell megmozgatnia, még az alapváltozat esetében is.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük