A másik megrázó történet Margóval, későbbi feleségével kapcsolatos. A lány apja ugyanis hallani sem akart a fiatal zenészről, huligánnak tartotta, és másnak szánta lányát. A szerelmespár végül kénytelen volt megszökni – egy fagyos téli éjszakán, teljesen védtelenül. „Semmi tervünk nem volt, csak a szerelmünk hajtott” – emlékezett vissza Guszti. V*sv*llákkal, késekkel kergették őket, míg végül egy rozoga sufni nyújtott menedéket. „Ha akkor elkapnak, szerintem tényleg megöltek volna minket” – mondta elcsukló hangon. A drámai pillanat azonban csak még erősebbé tette köztük a köteléket, amely azóta is töretlen.
VIA YT
Ez is érdekelhet:
Menet közben a Range Rover Velar egységesebb és kiforrottabb élményt nyújt, mint amit más területeken tapasztalhatunk. A hat hengeres motorral szerelt változatok, a plug-in hibridek, valamint a Dynamic HSE felszereltségű modellek mind adaptív, állítható magasságú légrugós felfüggesztést kapnak alapból. Ez a rendszer azonban az alacsonyabb kategóriás, négyhengeres modellekhez is elérhető az úgynevezett „Dynamic Handling Pack” részeként – ahogy a tesztautónk esetében is, amelyért 2225 fontot kell fizetni.
Ezzel a konfigurációval a Velar vezetési élménye kiemelkedően kényelmes és meglepően sokoldalú. Ha a Comfort üzemmódot választjuk, az autó finoman siklik az úton, kellemesen ringatózva, szinte lebegve – igazi luxusérzetet nyújtva. Ha viszont átkapcsolunk Dynamic módba, a kormányzás nehezebbé, a reakciók közvetlenebbé és határozottabbá válnak, ami egy diszkrét, de jól érezhető vezetési élményt nyújt – olyat, amit könnyű megszeretni.
Bármelyik üzemmódban is vezessük, a Velar mindig kifinomult és elegáns benyomást kelt. Bár mechanikai szigetelése és rugózási kifinomultsága nem éri el a legújabb Range Rover vagy Range Rover Sport szintjét, mégis kényelmes, sima haladást biztosít – egy olyan SUV, amely nemcsak utazásra, de valódi vezetési élményre is képes.
A sportosabb vezetők is könnyedén megérthetik és elfogadhatják a Velar létjogosultságát, hiszen a hagyományos, nehéz terepjáró komponensek elhagyásával – amelyekre a legtöbb tulajdonos amúgy sem tart igényt – a Land Rover egy olyan Range Rovert hozott létre, amely sokkal élvezetesebb közúton. Bár a Velar tömege még mindig jelentős, mégis jól kontrollált, feszes, kellemesen ringatózó, de közben állandóan kapcsolatban marad az úttal, és minden testmozgása finoman, de hatékonyan kordában van tartva.
Még a gyárilag szerelt M+S (mud and snow, vagyis sár és hó) típusú hibrid terepgumik ellenére is precíz, pontos és közepes súlyozású kormányzást kínál, valamint kiválóan kiegyensúlyozott tapadást. Összességében tehát elmondható, hogy a Velar rugózása és vezethetősége is nagyon jól sikerült.
Comfort módban városi tempónál jól kezeli az úthibákat és valóban luxusautós érzést nyújt. Főutakon és egyenetlen mellékutakon a legjobb egyensúlyt az Auto üzemmód kínálja – ebben a beállításban néha előfordulhat enyhe bólogatás vagy rezgés a karosszérián, főleg Dynamic módban, amikor a futómű keményebbre hangolódik.
Dinamikus üzemmódban érezhetően javul az autó kanyarodási reakciója és a karosszéria mozgásának kontrollja – ilyenkor a Velar meglepően feszesen, kiszámíthatóan és élvezetesen vezethető. Még ebben az üzemmódban sem jelentkezik az a zajos, kongó futóműhang, amely sok más légrugós autót jellemez. Bár a nagyobb Range Rover modellek szintjét nem éri el rugózási izolációban, mégis rendkívül versenyképes a kategóriájában.
Ugyanakkor a Velar sem tudja teljesen elhagyni a Range Roverekre jellemző, kissé lustább kanyarodási hajlamot és a karakteres oldaldőlést – de ez talán nem is baj. Ha a Jaguar Land Rover egy teljesen más, „sportosabb” karaktert adott volna a Velarnak, akkor elveszett volna az a hagyományos Range Rover-érzet, ami oly sok rajongó számára vonzóvá teszi a márkát.