„Most nagyhét van, a húsvéti időszak legintenzívebb időszaka. Ilyenkor minden ima, minden fohász háromszoros erővel hat, mint egyébként. Én mindenkit arra buzdítok, hogy imádkozzunk érte. Egyebet egyelőre én sem tehetek” – mondta a Borsnak Vera.
Ilyen az állapotaó a színésznőnek:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Toyota mintegy 10 000 darabot adott el az első generációs Mirai modellből, amely technikailag szoros rokonságban állt a 2010-ben bemutatott harmadik generációs Prius hibriddel. A második generációs Mirai azonban ennél sokkal nagyobb piaci sikert céloz meg – és bár működési elve hasonló (hidrogén üzemanyagcellával működik), alapjaiban véve egy teljesen más autóról van szó.
A korábbi tulajdonosok hosszabb hatótávolságot, kényelmesebb és praktikusabb kialakítást kértek a Toyotától. A gyártó pedig nemcsak ezekre válaszolt, hanem egy luxusautóhoz méltó minőséggel, anyaghasználattal és megjelenéssel igyekezett új vásárlókat is megszólítani – olyat, amely nemcsak a fenntarthatóság, hanem pusztán vágykeltő megjelenése miatt is vonzó.
„A kissé megnyújtott, cápaorrú orr-rész az X-alakú formavilággal több más Toyota modellt is megidéz. Talán egyeseknek kissé agresszív, de az biztos, hogy jól felismerhető az utakon.”
– Richard Lane, helyettes tesztfőszerkesztő
Ez is indokolja, hogy az új Mirai technikai alapjait már nem a Prius, hanem a hátsókerék-meghajtású Lexus LS luxuslimuzin adja. A vegyesfémből készült vázszerkezetet megerősítették és átalakították a hidrogén üzemanyagcellás hajtás igényeire: öntött felfüggesztési tornyok, speciális küszöbök és gyűrű alakú tűzfal-megerősítések gondoskodnak a merevségről. Az első és hátsó felfüggesztés is több lengőkaros, acélrugós.
A Mirai tehát immár valódi, teljes méretű prémiumautó lett: 85 mm-rel hosszabb, 70 mm-rel szélesebb, tengelytávja pedig 140 mm-rel nagyobb, mint korábban. Mára teljesen túlnőtte a BMW 5-ös sorozat alapterületét. Belső tere immár valóban öt személy számára alkalmas, bár a csomagtartó mérete a vártnál kisebb lehet.
A technikai elrendezés is átfogóan megújult. Az új üzemanyagcella:
42%-kal könnyebb, 12%-kal nagyobb teljesítményű és már nem az első ülések alatt, hanem a motorháztető alatt található.
A rendszer a környezeti levegő oxigénjét sűrített hidrogénnel kombinálja, amelyet három különálló tartályban tárol: kettő T-alakban a tengelytávon belül, egy pedig a csomagtér padlója alatt található.
A hidrogéntartályok összesen 5,6 kg hidrogént képesek tárolni (a korábbi 5,0 kg-hoz képest), amivel a gyári WLTP hatótáv akár 400 mérföld (~644 km), miközben a hidrogénfogyasztás 70 mérföld/kg alatt marad. Az előző generáció 331 mérföldet tudott 66 mérföld/kg körüli fogyasztással – pedig az kisebb volt, 75 kg-mal könnyebb, és aerodinamikailag kedvezőbb is.
Az új Mirai meghajtásáról egy új elektromotor gondoskodik, amely: a hátsó tengely fölött helyezkedik el, egyfokozatú sebességváltón keresztül hajtja a kerekeket,
energiáját főként az üzemanyagcellából, másodlagosan pedig egy 1,24 kWh-s lítiumion akkumulátorból nyeri, amely szintén a hátsó tengely fölött kapott helyet.