Hazatérésük után a szülők észrevették, hogy a kisfiú pulzusa aggasztóan magas. Orvosuk azonban a készülékre fogta az értékeket, hibás mérésre hivatkozva. A szülők kérdése megválaszolatlan maradt: miért küldték haza a gyermeküket, ha a tünetek alapján még baj lehetett? Két nappal később már újra orvosi segítséget kértek: a kisbaba lázas lett, hasmenéssel és hányással küzdött. Közel 40 fokos láza volt, de az ügyeleten az orvos még így sem tartotta indokoltnak a kórházi felvételt, inkább otthoni lázcsillapítást javasolt.
MEGTÖRTÉNT A VIZSGÁLAT:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Lexus UX külsejét a gyártó „bátor” dizájnnak nevezi, de mások inkább túlgondoltnak tartanák: szinte mindenhol éles szögek és vonalak láthatók. Legalább könnyen felismerhetővé teszi a UX-et a sok egyforma prémium kompakt SUV között.
A Lexus mérnökei különösen nagy figyelmet fordítottak a karosszéria merevségére, miközben a csomagtérajtó kompozit anyagból, az ajtók borítása pedig alumíniumból készült a tömeg csökkentése érdekében.
A felszereltségi szintekből szokatlanul széles választék áll rendelkezésre: összesen hat különböző kivitel, köztük két F Sport változat is. Aki azonban agresszívebb megjelenésre számít ezeknél, csalódni fog – ilyen téren inkább a BMW M Sport vonalát érdemes keresni.
A kerekek 17 és 18 colos méretben választhatók, és 12 féle szín közül lehet válogatni – ezek egy része választható fekete tetővel is, kéttónusú megjelenést biztosítva. Különösen tetszetős a Sonic Copper fényezés.
A UX eredetileg egy laptop-trackpad stílusú vezérlővel rendelkezett a váltókar mellett, mellyel az infotainment rendszert lehetett irányítani – ez egyedi volt a Lexusnál, de szerencsére már a múlté, mivel használata nem volt túl intuitív.
Az új érintőképernyős rendszer viszont az egyik legjobban használható a piacon. Kiviteltől függően 8 vagy 12 colos kijelzővel érkezik, gyorsabb számítási kapacitással és új csatlakozási lehetőségekkel. Ami a legtöbb vásárlónak fontos: elérhető a vezeték nélküli Apple CarPlay és Android Auto is.
A kezelőfelület kellemes látványt és könnyű használatot kínál: éles grafikák, logikus menürendszer, nagy ikonok, valamint egy gyorsgomb, amellyel könnyedén kikapcsolhatók az idegesítő „BEEP! BEEP! 31-el mész a harmincas zónában!” típusú biztonsági funkciók.
Ha még ezek is nehezen mennek, csak annyit kell mondani: „Hey, Lexus”, és a hangvezérlés elvégzi a kívánt feladatot – immár beszélt nyelven, nem gépies parancsokkal.
A műszerfal mögött egy 8 colos digitális kijelző található, amely a vezetési mód vagy egyéni preferenciák szerint változtatja a megjelenését.
Háromféle kárpitozási opció elérhető: szövet, műbőr és valódi bőr. Az utóbbi kettő japán kézműves hagyományok ihlette mintázattal rendelkezik – szép részlet.
Hiába az új érintőképernyő, a műszerfalon továbbra is sok fizikai gomb található, például a klímavezérléshez – amit mi mindig örömmel fogadunk.
Az anyagminőség általában megfelelő, bár a váltókar előtti műanyagpanel feltűnően olcsó hatású.
Az első ülések kényelmesek, a fej- és lábtér elegendő, viszont hátul két felnőtt már szűkösen érezheti magát – szűkebb, mint a BMW X1-ben vagy a Volvo XC40-ben.
A UX legnagyobb gyenge pontja viszont a csomagtartó: mindössze 438 literes, ami alig nagyobb, mint a kisebb LBX-é, és a formája sem kedvező – a két oldalon nagy kitüremkedések találhatók, a kétmotoros E-Four változatban pedig még rosszabb.
Három bőröndnél többet nemigen lehet belepakolni, így ha valaki reptéri transzferre kér fel, az könnyen kellemetlen helyzetet szülhet…