Óriási a felháborodás! Túladagolták a nyugdíjas hölgyet!

Az asszony néhány nap elteltével átkerült egy Fejér megyei szociális intézménybe, ahonnan agresszív viselkedés miatt visszakerült a székesfehérvári pszichiátriára. Ahelyett, hogy leállították volna a demens betegeknél veszélyesnek tartott szert, az orvos tovább emelte az adagját. Az eredmény? Egy súlyos esés a szociális otthonban, amely során az asszony arccsontja eltört. Két héttel később már eszméletét is elvesztette – ekkor derült ki, hogy a gyógyszer adagja messze túllépte a biztonságos szintet, és a kezelést az előírtnál jóval hosszabb ideig folytatták.
EZT TETTE A FIA:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Az XC60 volt az első Volvo, amely Steve Mattin formatervező irányítása alatt készült – még mielőtt a Ladához szerződött volna –, és ez a modell határozta meg az ezt követő Volvo S60, V60 és V40 dizájnvonalát.
Bár az XC60 sokkal áramvonalasabb volt, mint elődei, nem szakított teljesen a korábbi dizájnhagyományokkal. A márkára jellemző, erőteljesen formázott vállvonal például egészen az eredeti S80-ig visszanyúlik, és erőt, masszivitást sugall a megjelenésben.
Ma már ismerős számunkra az XC60 csapott, karakteres orrkialakítása is, de megjelenésekor ez még különlegessé tette a modellt, főként az első generációs, jóval visszafogottabb XC90-hez képest.
A támadó jellegű profil, amely a hátsó rész felé emelkedik – akár egy lopakodó macska –, szintén különleges vizuális megjelenést kölcsönzött neki, és könnyű megérteni, miért vonzotta annyi tekintetet. Azóta azonban eltelt néhány év, és a Volvo legújabb modelljei még tovább emelték a tétet, így ezek a korábban egyedi részletek ma már a márka jellegzetességei közé tartoznak.
Ennek ellenére az XC60 még mindig az egyik legkarakteresebb választás a szegmensében, különösen más márkák modelljei mellett. Bár ugyanarra a platformra épül, mint a Land Rover Freelander 2 – ami a Volvo Ford Premier Automotive Group-tagságának öröksége – ez alig érzékelhető: az XC60 160 mm-rel hosszabb, 30 mm-rel alacsonyabb, és tengelytávja 110 mm-rel nagyobb. Az R-Design kivitelek nagyobb könnyűfém keréktárcsáival és sportos kiegészítőivel szinte már inkább hot hatch-nek tűnnek, mint SUV-nak.

Bár az XC60 külső megjelenését ma már megszokhattuk, beltere erősen emlékeztet a korabeli Volvo-modellek világára. Ha már vezettél Volvót, otthonosan fogod érezni magad: a kapcsolók, gombok és kijelzők elrendezése és stílusa ismerős lesz.
Ez nem feltétlenül baj: vannak praktikus megoldások, például a lebegő középkonzol, amely mögé lehet pakolni – bár sok minden nem fér el, és nehéz is látni, mi van ott.
A szellőzés egyszerűen kezelhető és jól áttekinthető grafikai megjelenítéssel működik, de a hőmérséklet- és hangerőszabályzó gombok ugyanúgy néznek ki és ugyanolyan tapintásúak, így könnyű összekeverni őket.
A felszereltségi szintek négy opcióból álltak: SE Nav, SE Lux Nav, R-Design Nav és R-Design Lux Nav. Az alap SE Nav szinthez járt a tempomat, lejtmenetvezérlő, parkolóradar, automatikus fényszórók és ablaktörlők. Az utastérben klímaberendezés, bőrülések, elektromos ablakok és egy 7 colos Sensus érintőképernyős infotainment rendszer járt, navigációval, DAB rádióval, Bluetooth kapcsolattal és prémium hangrendszerrel.
Az SE Lux Nav 18 colos alufelniket, xenon fényszórókat, kulcs nélküli nyitást és elektromosan állítható vezetőülést kínált. Az R-Design Nav sportosabb felfüggesztést, szatén ezüst tükörborításokat, sportüléseket, sportos karosszériakiegészítőket és hátsó diffúzort adott hozzá.
A csúcsverzió, az R-Design Lux Nav elektromos csomagtérajtót, eloxált ezüst tetősíneket és automatikusan elsötétedő belső visszapillantót tartalmazott.
A navigáció viszont csalódást okozott: bár már nem egy különálló, kihajtható kijelzőn volt, mint a korábbi modellekben, maga a rendszer még mindig régimódi és nehézkesen kezelhető.
Ennek ellenére a minőségérzet és az anyaghasználat kiváló, az ülések pedig kényelmesek és – a kormánykerékhez hasonlóan – széles tartományban állíthatók. Az első sorban bőséges a fejtér, a kilátás jó a keskeny A-oszlopoknak köszönhetően, és a hátsó utasok sem fognak helyhiányra panaszkodni. És ne felejtsük el: ez egy Volvo, így a csomagtér jól kihasználható, a 40/20/40 arányban osztott hátsó ülések pedig síkba dönthetők, ha nagyobb szállítókapacitásra lenne szükség.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük