Mutatjuk, kiknek kellett távozni a műsorból a hetedik adásban. Húsvétvasárnap ugyan Radics Gigi és Visváder Tamás számára ért véget a verseny, de a nézők visszaszavazták őket! Az adásgyőztes cím birtokosa ezúttal Nótár Mary és Aurelio lehetett! Így Sydney van den Bosch és Pető Brúnó és társai kieső zónába kerültek! A szavazatok alapján Sydney-éknek kellett távozni AZONBAN! MUTATJUK MI TÖRTÉNT!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
2016-ban tesztelt Toyota C-HR hibrid zajszintje 73 dB volt maximális fordulaton, és 67 dB állandó 70 mph-s (113 km/h) tempónál – ez utóbbi érték a hibrid hajtáslánc miatt különösen előnyös fényben tünteti fel a DS 7-et.
A gyorsulási adatokban sincs nagy eltérés a gyártó állításaihoz képest. A DS szerint a Crossback álló helyzetből 8,3 másodperc alatt éri el a 62 mph-t (100 km/h-t). A mi mérésünk, két fővel, száraz pályán 8,6 másodpercet mutatott 0-60 mph-ra. Bár a PureTech motor lendületesen húz menet közben, a 235/50-es első gumik rajtnál kissé küszködtek a tapadással.
A dízelmotoros riválisokkal – például a Volvo XC40 D4-gyel – összevetve azonban a DS 7 egyértelmű teljesítményelőnyt mutatott: 1,5 másodperccel gyorsabb volt 30-70 mph között, és majdnem 5 másodperccel gyorsabb 0-100 mph-ra gyorsításban.
A számok alapján ugyan nem villámgyors, de a DS 7 meglepően fürge, és a mindennapi közlekedési helyzeteket – például autópályára gyorsítást vagy előzést – gond nélkül teljesíti.
A gázreakció is kellően élénk, bár az automata váltó alacsonyabb sebességnél néha kissé tétovázik visszakapcsolásnál. Alapvetően viszont finoman és időben vált, és manuális mód is rendelkezésre áll – a váltás a kormány mögötti fülekkel történhet. Ugyanakkor még itt is érzékelhető némi lustaság, a fülek pedig kissé olcsó hatásúak, és nem igazán kellemes a tapintásuk.
A fékrendszer elöl hűtött tárcsákkal, hátul tömör tárcsákkal működik, és 70 mph-ról 46,5 méteren belül állítja meg az autót – ami jó eredmény az SUV kategóriában. Fékezéskor az autó stabil marad, bár a súlypont előretolódása miatt számítani lehet jelentősebb bólogatásra – ez azonban még nem zavaró mértékű, inkább természetes velejárója egy magas építésű, lágyabban rugózott autónak.
Egy kifinomult, nyugodt, luxusérzetet nyújtó vezetési élmény igazán megkülönböztető jegy lehetne a DS 7 Crossback számára egy olyan kompakt SUV-szegmensben, ahol egyre több modell a vezethetőségi dinamizmusra építi marketingjét.
Ez pont az, amit az ember egy nagyobb, prémium francia családi autótól várna – és amit a DS 7 Active Scan kamerával összekötött adaptív futóműve is ígérni látszik.