Ez az egyszeri pénzügyi hozzájárulás 15.000 és 50.000 forint közötti összegű lehet, és azok számára elérhető, akik alacsony jövedelmük vagy speciális élethelyzetük miatt nehéz körülmények között élnek. A támogatás célja, hogy átmenetileg enyhítse a megélhetés súlyosbodó terheit.
A támogatásra azok a nyugdíjasok jogosultak, akik öregségi, özvegyi, szülői nyugdíjat, illetve árvaellátást kapnak.
EZ KELL HOZZÁ!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A C4 Cactus elnevezése kissé megtévesztő, ami sajnálatos, mivel a modell minden más tekintetben egy teljesen egyenes, őszinte kisautó. A Cactus valójában nem is C4-es. A PSA Peugeot-Citroën úgynevezett „PF1” szupermini platformjára épül, vagyis műszakilag inkább a C3 nagyobb testvére, semmint a C4 rokona. Bár tengelytávja megegyezik a C4-ével, szélessége azonos a C3 Picassoéval, rövidebb túlnyúlásai miatt pedig összességében kompaktabb is, mint a C4.
A Cactus nehezen sorolható be bármelyik megszokott piaci szegmensbe, amit a Citroën akár az eredetiség dicséreteként is értelmezhet. A francia gyártó szerint ez egy robusztusabb, éppen megfelelő méretű, költséghatékony kompakt ötajtós – hasonló a kissé „melós” jellegű Skoda Rapid Spacebackhez. Számunkra inkább a gyorsan növekvő B-szegmensbeli crossoverök világa felé hajlik, olyan modellek társaságában, mint a Dacia Duster, a Nissan Juke vagy a Renault Captur.
Akárhogy is, a Cactus sok autót kínál a pénzért – főként azért, mert a francia praktikumot egyszerű, szükségletekre koncentráló műszaki alapossággal és egy csipetnyi francia extravaganciával párosítja. Ha egy kis francia autónak nincs feltétlenül szüksége valamire, a Cactusban az biztosan nem lesz megtalálható. Egyvalamit viszont minden kis francia autónak tudnia kell: kitűnni – ebben pedig a Cactus kiváló.
A szupermini alapok mellett döntöttek, mert azok masszívak, olcsók és – ami a legfontosabb – könnyűek. A Citroën szerint az autó 200 kilogrammal nehezebb lenne, ha a nagyobb „EMP2” platformra építették volna. A motorválaszték a PSA legújabb e-THP turbófeltöltős benzinmotorjait tartalmazza: 74, 81 és 108 lóerős 1,2 literes egységeket, valamint egy 99 lóerős, 1,6 literes dízelt. Bár a robusztus műanyag borítás és a kerékjárati védelem másra utalhat, összkerékhajtás nem elérhető. A bevezetéskor három felszereltségi szint volt elérhető (Touch, Feel, Flair), ezeket később további különkiadások, például a W, a Flair Edition és a szörfözés ihlette Ripcurl verzió egészítette ki.
A figyelemreméltó formatervezési részletek között említést érdemel az Airbump burkolat, de különösen a kesztyűtartó megoldása. A Cactus fedeles kesztyűtartója sokkal praktikusabb, mint a hagyományos kialakítás – és jogosan vetődik fel a kérdés, miért nem látunk ilyen megoldást más modellekben is. Az ok egyszerű: az utasoldali légzsák útban van. A Cactus azonban az első sorozatgyártású modell, amelynél a légzsákot a tetőbe építették.
A TRW által fejlesztett és szállított tetőbe szerelt légzsák mindkét első üléshez jár. Közvetlenül a szélvédő mögötti tetőkárpit alá szerelve a légzsák felfúvódáskor teljesen kitölti az utas és az üveg közötti teret, így jobb védelmet nyújt, mint egy hagyományos megoldás. Emellett a műszerfal tervezését is egyszerűsíti, hiszen nem kell külön kialakítani és tesztelni egy nyíló légzsákfedélt.