A jogosultsági jövedelemhatár közös háztartásban élők esetén legfeljebb havi 100.000 forint, míg egyedül élő nyugdíjasoknál 120.000 forint. A lehetőség nem vonatkozik azokra, akik rokkantsági ellátásban, időskorúak járadékában részesülnek, illetve bentlakásos intézményben élnek.
A támogatás eléréséhez ki kell tölteni az „Egyszeri segély igénylésére szolgáló kérelem-adatlapot”. Ezt a dokumentumot személyesen, elektronikus úton vagy postai levélben lehet benyújtani a lakóhely szerint illetékes kormányhivatalhoz vagy a Magyar Államkincstárhoz.
VIA MÁK
Ez is érdekelhet:
Még ha a Citroën C4 Cactus formavilága nem is nyeri el mindenki tetszését – szerintünk amúgy könnyen megszerethető –, az autót ennek ellenére is könnyű megbocsátani, mert annyira egyértelmű, hogy belülről kifelé tervezték.
Ez az érzés már a vezetőülésbe ülve is egyértelmű. Az ülés széles és kényelmes, különösen egy ilyen kis autóhoz képest. A fej- és könyöktér bőséges, az előre irányuló kilátás kiváló.
A Citroën C4 Cactus körkörös kilátása is nagyon jó.
Az előtted elterülő műszerfal alacsony, és bár egyszerűsége miatt akár sivárnak is tűnhetne, valójában bővelkedik érdekes formai megoldásokban és elegáns részletekben, amelyek lekötik a figyelmet.
Bizonyos értelemben a minimalizmusa bátor: a középkonzol felső részén egyetlen gombsor található, az autó működtetéséhez pedig mindössze két LCD-kijelző, egy kormánykerék, egy kézifék és három pedál áll rendelkezésre.
Nincsenek felesleges zavaró tényezők; a fűtés és szellőzés beállításait is egy központi, hétcolos érintőképernyőn keresztül lehet szabályozni. Ha viszont keresed az apró figyelmességeket, akkor felfedezheted a designer bőröndöket idéző belső ajtókilincseket és a különleges kesztyűtartót is.
Van egy kis tárolópolc, ami tökéletesen illeszkedik egy okostelefonhoz, nagy ajtózsebek, valamint egy jól elhelyezett gomb a sofőr térde mellett a hátsó ajtók gyerekzárjának aktiválásához – ezek mind praktikus megoldások.
Ugyanakkor más, „divatautókra” jellemző, de sokszor haszontalan megoldás – például motoros műszerfalmodulok vagy eltávolítható tárolódobozok – teljesen hiányoznak. Bár a 13 ezer font alatti indulóáron nem várhatunk mindenhol puha burkolatokat, a belső kevésbé feltűnő részein tapasztalható kemény és karcolódós műanyagok így is csalódást keltenek.
A második sori fejtér is lehetne kicsit nagyobb, és a kormányoszlopnál is hiányzik a tengelyirányú állíthatóság. Ezek miatt az utastér összességében „csak” jó – de egy kis finomítással nagyon jó is lehetne.
A Cactus felszereltségének kiválasztása nem könnyű, de hat elérhető felszereltségi szint mellett a legtöbb vásárló megtalálhatja a számára megfelelőt anélkül, hogy túlságosan el kellene merülni az extralistában.
A belépő Touch modell kizárólag a leggyengébb benzines motorral érhető el, és 15 colos acélfelnikkel, tempomattal, 7 colos érintőkijelzős infotainment rendszerrel (DAB rádióval és USB csatlakozással) szerelik – de sok más nem jár hozzá az alapvető felszereléseken túl.
A Feel szint már tartalmaz visszagurulásgátlót, több fényes fekete dekorbetétet, 16 colos alufelniket, légkondicionálót és Bluetooth kapcsolatot. A Flair kivitel már navigációt, hat hangszórós Arkamys hifit, tolatóradart, kamerát, automatikus klímát, esőérzékelős ablaktörlőt, automatikus fényszórókat és fűthető tükröket is kínál.
A Flair Edition ugyanakkor nem ad sokkal többet, míg a W változat gyöngyházfehér fényezést, speciális felszereléseket és alufelniket, valamint a Dune-stílusú kőszürke Airbumpokat tartalmaz. A Ripcurl különkiadás narancssárga belső díszítésekkel, Ripcurl matricákkal és a Citroën Grip Control intelligens kipörgésgátló rendszerével érkezik, amely különböző üzemmódokkal segíti a vezetést homokos, havas vagy csúszós útfelületeken.