„Voltak évek, amikor nem ismertem rá abban a férfiban, akit gyerekként megszerettem” – mondta Margó megrendülten. A nézők lélegzet-visszafojtva hallgatták, ahogy sorra tárta fel a mélypontokat: árulás, eltávolodás, csend, ami hangosabb volt minden veszekedésnél. „Volt, amikor reggel arra ébredtem: lehet, ma kell kimondanom, hogy vége.” A több mint negyven éve tartó kapcsolat ekkor mintha hajszálrepedéseken keresztül darabokra akart volna hullani. Az énekesnő nem tagadta: volt, hogy a szakítás gondolata árnyékként követte minden lépését.
ÍGY VANNAK MOST:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Ahogyan sok korábbi kategóriahatárokat átlépő modell esetében, úgy a Junior sem könnyen sorolható be egyértelmű piaci szegmensbe – még ha élőben látjuk, akkor is nehéz elsőre megítélni, pontosan mivel is van dolgunk.
Fontos kiemelni, hogy a mérete csalóka: teljes hossza mindössze 4173 mm, a magassága pedig 1505 mm, vagyis csak 25 mm-rel magasabb, mint a korábbi Giulietta. Szóval a szegmentációról ennyit – nevezzük nevén a dolgot: a Junior lényegében egy családi ferdehátú, ami egy kicsit megnyúlt és megnőtt. Gyakorlatban semmivel sem SUV-szerűbb, mint amennyire úthenger.
Megjelenése viszont figyelemfelkeltő. Mivel ez a modell jelenti egy új formanyelv kezdetét az Alfa Romeónál, a Junior számos karakteres és szándékosan eltérő stílusjegyet hoz, amelyek egyrészt a márka múltjára utalnak – ilyen például a jellegzetes „scudetto” hűtőrács, a „telephono” stílusú kerekek vagy a „coda tronca” far – másrészt az elektromos és digitális korszak felé nyit, okosan kialakított légbeömlőkkel és LED-es világítással, ahogyan az manapság elvárható.
Ugyanakkor a sportosabb Veloce kivitel 25 mm-rel alacsonyabb hasmagassága és 20 colos, ívelt sárvédőket kitöltő kerekei nélkül az alapmodellek kevésbé látványosak. A különleges bumeráng alakú hátsó lámpák kissé a Maserati 3200 GT-re emlékeztetnek, de oldalnézetből és magasabb oldalfalú 18 colos kerekeivel a Junior könnyen összetéveszthető lehet a Stellantis-csoportbeli testvérével, a Peugeot e-2008-cal. Mindenekelőtt a Junior egy kompakt crossover, ami azt jelenti, hogy elsősorban családoknak és első autó vásárlóknak szánt modell. Az ilyen vásárlók számára fontos, hogy hogyan vezethető az autó, de még fontosabb számukra, hogy milyen hatással van a pénztárcájukra. Az alapmodell ára kevesebb mint 34 000 font, a Speciale kevesebb mint 36 000 font, a Veloce pedig kicsivel több mint 42 000 font, így az Alfa értékarányban versenyképes, alig olcsóbb, mint a Peugeot e-2008, ha azonos felszereltséget nézünk.
A hatótáv tekintetében a 154 lóerős modellek rendelkeznek a legnagyobb állóképességgel, 250 mérföldes WLTP szerinti hatótávval egy töltéssel. A Veloce erősebb motorja nagyobb energiaigénye miatt csak 208 mérföldet tud megtenni egy töltéssel. Hatékonyság tekintetében az Alfa azt állítja, hogy a Junior minden változata 4,1 mérföldet képes megtenni kWh-nként, bár a tesztautónkon (amelyet elég dinamikusan vezettünk) a számítógép 3,4 mpkWh-t mutatott, ami egy kicsit pazarlóbb érték.
És bár a 100 kW-os gyorstöltési sebesség nem kiemelkedő, a viszonylag kicsi, 54 kW-os akkumulátor méretének köszönhetően 10-80%-ra körülbelül fél óra alatt feltölthető.
A töltéssel kapcsolatban egyébként, hogy vonzóbbá tegye az ajánlatot, az Alfa jelenleg minden új Junior EV vásárló számára ingyenes 7 kWh-s otthoni töltőfalat és annak telepítését kínál.