Felrobbant egy benzinkút Budapesttől pár KM-re!

Hatalmas lángok csaptak fel az égbe! A mentők, tűzoltók és rendőrök nagy erőkkel vonultak a helyszínre. A területet lezárták, a környező utcákban jelentős torlódások alakultak ki. A környéken élők elmondása szerint a robbanás ereje megrázta az ablakokat, sokan pánikba estek.

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Renault Scenic különféle erősségeibe, gyengeségeibe és sajátos jellemzőibe, de talán a legnagyobb változás már pusztán a karosszériaformából is azonnal észrevehető – még akkor is, ha valaki nem autórajongó. A Scenic ötödik generációja ugyanis teljesen más filozófiát követ, mint elődei, és ez nem csupán dizájnkérdés, hanem egy korszak vége.

Ha ránézünk az új Scenicre, egyből feltűnik, hogy most már úgynevezett két dobozos (two-box) kialakítást kapott, amit ma már szinte minden modern crossover vagy SUV használ. Ez jelentős elmozdulás az eddigi Scenic-vonalvezetéshez képest, hiszen a modell korábbi négy generációja mind úgynevezett egy dobozos („monospace”) kialakítással készült – vagyis egy egységes, buszlimuzinos, tágas formával, amely a családi használhatóságot helyezte előtérbe. Ezt a formanyelvet a franciák találták ki, és hosszú ideig ez volt a Scenic védjegye.

Az első Scenic, amely az 1990-es évek közepén jelent meg, Renault egykori vezető formatervezője, Patrick Le Quement víziója alapján született. Ez az autó akkoriban forradalminak számított: egy kompakt méretű, mégis tágas és rendkívül praktikus családi autó volt, amely gyakorlatilag megteremtette az MPV (Multi-Purpose Vehicle – többcélú jármű) kategóriát. Azóta persze rengeteg változott a piac, és a vásárlók ízlése is. A magas építésű, robusztusabb SUV- és crossover-autók váltak a legkeresettebb modellekké, és a Scenic is kénytelen volt követni ezt az irányt.

Ez az új megjelenés azonban nem garancia a sikerre. Hiába lett az autó formás és korszerű, a legnagyobb fordulat mégis az, hogy az új Scenic már kizárólag elektromos hajtással készül. Ez pedig egy rendkívül telített piaci szegmensbe helyezi az autót: a középkategóriás, nagyjából 40 000 font (kb. 18 millió forint) körüli elektromos crossoverek mezőnyébe. Ebben a kategóriában kőkemény a verseny, hiszen itt találjuk többek között a Skoda Enyaqot, a Tesla Model Y-t, a ID.4-et, a Peugeot e-3008-at, a Hyundai Kona EV-t és az olcsóbb Hyundai Ioniq 5-ös változatokat, nem is beszélve a Nissan Ariyáról, amely technikailag közeli rokona az új Scenicnek.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük