A szakértők szerint a tornádó az úgynevezett „beáramlási csatornában” jött létre – ez a szupercellás zivatarok egyik jellemző része, ahol a forgó mozgás kialakulhat. A vihar erősségét a módosított Fujita-skála alapján EF1 és EF2 közé sorolták, ami akár 180 km/órás szélsebességet is jelenthet. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Tivoli egy városi kis szabadidő-autó, más néven crossover, amit nem éppen a sportos vezetési élményéről ismerünk. Ez az autó nem tartozik a legfürgébb vagy legmozgékonyabb modellek közé, és a tapadása sem az igazi, főleg ha kicsit lendületesebben próbáljuk kanyarokba vinni. Azonban van benne valami megnyugtató, mégpedig a kormányzás érzete. Bár nem olyan precíz és érzékeny, mint néhány sportosabb autóban, de van egy kellemes, határozott súlya a kormánynak, amitől az autó vezetése valamennyire stabilnak és kiszámíthatónak tűnik, főleg egyenes úton vagy enyhébb kanyarokban. Ez a tulajdonság kicsit ellensúlyozza a kanyarodás közbeni gyengeségeit.
Viszont ha túl sok, hirtelen kormánymozdulatot teszünk egymás után, akkor egy idő után érezni fogjuk, hogy a kormány nem reagál minden esetben úgy, ahogyan elvárnánk. A kormány áttételezése, vagyis az, hogy mennyit kell tekerni a kormányt egy adott kanyarodáshoz, nem mindig tűnik kiszámíthatónak. Néha még azt is észrevehetjük, hogy a kormány visszahúzza magát középre, mintha „önálló életre kelne”. Ez egy kicsit furcsa érzést adhat, főleg akkor, ha már vezetett valaki olyan autót, ahol ez sokkal természetesebben működött.
A Tivoli három különböző kormányzási módot is kínál a vezetőnek: Winter (téli), Normal (normál) és Sport (sportos) üzemmódot. Ezek között lehet váltogatni, attól függően, milyen körülmények között vezetünk. A tapasztalatok azonban azt mutatják, hogy leginkább a „Normal” mód a használható. A „Sport” üzemmód valójában nem teszi sportosabbá az autót, inkább csak mesterségesen próbálja megnehezíteni a kormányzást, de ettől nem lesz jobb az élmény. A „Winter” mód pedig csupán visszafogja a motor teljesítményét, hogy csúszós utakon ne pörögjenek ki a kerekek, de ez inkább csak havas vagy jeges utakon hasznos.