Az első igazi tornádó tarolt Magyarországon!

Ez bőven elegendő ahhoz, hogy komoly károkat okozzon: megbontott tetők, összetört autók, szétszóródott kerti bútorok és gyökerestül kicsavart fák maradtak a nyomában.

Forrás: MSN / FB / BPW

Ez is érdekelhet:

Korábban a Tivolit többféle motorral is meg lehetett vásárolni, például volt hozzá dízelmotor is, illetve kétféle benzines változat. Ma már azonban csak egyetlenféle motor kapható hozzá: egy 1,5 literes, négyhengeres benzines erőforrás, amelyhez kézi váltó vagy automata váltó választható.

A gyártó, vagyis most már KGM (korábban SsangYong), azt ígéri, hogy ez a motor a kézi váltós változatban akár 40 mérföldet is meg tud tenni egy gallon benzinnel, ami körülbelül 5,9 literes fogyasztásnak felel meg 100 kilométerenként. Az automata váltós változatnál ez az érték valamivel rosszabb, itt körülbelül 37,1 mérföldet adnak meg egy gallonra (kb. 6,3 liter / 100 km). Ezek az adatok papíron jól hangzanak, de a valóságban, amikor az automata váltós Tivolit próbáltuk, alig tudtunk 30–35 mpg közötti fogyasztást elérni, ami kb. 7–8 literes fogyasztásnak felel meg. Ez meglepő, mivel a Tivoli nem túl nagy és nem is különösebben nehéz autó, így jobb fogyasztásra számítottunk.

Sajnos a környezetvédelmi mutatók sem a legjobbak. A kézi váltós változat 161 gramm szén-dioxidot (CO2) bocsát ki kilométerenként, az automata váltós pedig 175 grammot. Ez azt jelenti, hogy Angliában például az első forgalomba helyezéskor a kézi váltós Tivolira 680 font adót kell fizetni, míg az automata változat esetében ez az összeg 1 095 font is lehet. Ezek viszonylag magas értékek, főleg ha összehasonlítjuk például egy Dacia Dusterrel, amely szintén egy kis méretű SUV, viszont annak az egyik benzines változata, a TCe 130, több mint 50 mérföldet is képes megtenni egy gallon üzemanyaggal, ráadásul lényegesen alacsonyabb kibocsátási értékei miatt jóval kevesebb adót is kell utána fizetni.

Azt még túl korai lenne biztosan kijelenteni, hogy az új KGM márkanév bevezetése hogyan befolyásolja majd a Tivoli használtpiaci értékét. A korábbi, SsangYong néven forgalmazott verziók azonban elég gyorsan veszítettek értékükből.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük