Ha nem sikerül az első kézbesítés, a nyugdíjas csak a Magyar Államkincstártól kérhet újraküldést – sem a posta, sem más szerv nem intézkedhet. A kérelmet a Kincstár honlapján elérhető módon kell benyújtani, legkésőbb 2025. november 14-ig. Ez a határidő jogvesztő: aki addig nem lép, elbukja az utalványt.
ÉS AMIRŐL MINDEN NYUGDÍJASNAK TUDNIA KELL:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A 4310 mm hosszú Kia EV3 kifejezetten a Volkswagen ID.3 és a Cupra Born testvérmodellek ellenfeleként érkezik, méretében pedig hasonló: magasabb és robusztusabb, mint egy hagyományos ferdehátú, de nem nevezhető teljes értékű SUV-nak sem.
Ha kicsit tovább nézünk, ez egy igen zsúfolt szegmens, amelybe beletartozik a szomszédos Hyundai által kínált Kona Electric, a Skoda Elroq és a Smart #1 is. Eközben a Renault két frontról támad: a kissé kisebb Méganéval és a némileg nagyobb Scénic modellel.
Az EV3 áramvonalas karosszériája 0,26-os légellenállási együtthatóval (Cd) büszkélkedhet, de számos más rejtett öko-megoldást is tartalmaz – ilyen például a kisméretűre zsugorított légkondicionáló rendszer.
Érdekes módon a kategória gyártói megosztottak az első- vagy hátsókerék-hajtás kérdésében: a VW- és Geely-csoport modelljei többnyire hátul hajtanak, míg a Hyundai/Kia és Renault autói inkább elsőkerék-meghajtásúak.
Mivel az EV3 a Hyundai–Kia közös E-GMP platformjára épül – ugyanarra, mint a Kia EV6 vagy a Hyundai Ioniq 5 –, az ember joggal feltételezhetné, hogy a motor a hátsó tengelyen van. Ám a Kia ezúttal ennek egyszerűsített változatát használta, ami nyilvánvalóan inkább a csomagtér méretét és a költséghatékonyságot helyezte előtérbe a teljesítménnyel szemben. Elképzelhető azonban, hogy később érkeznek majd kétmotoros vagy GT változatok is.
Ez teljesen érthető stratégia, így tehát az EV3 egyetlen elsőkerék-hajtású villanymotorral rendelkezik, és lemond az nagyobb modellek 800 voltos architektúrájáról egy hagyományosabb, 400 voltos rendszer javára. Ez azt jelenti, hogy a DC gyorstöltés maximális teljesítménye 102 kW az alapmodell esetében, míg a hosszabb hatótávú változatnál 128 kW.
Ami kevésbé korlátozott, az az akkumulátor mérete: az EV3 kétféle csomaggal érhető el – egy 58,3 kWh-s és egy 81,4 kWh-s egységgel. Ez elég nagy kapacitás, és a VW-csoport autóin kívül kevés versenytárs kínál hasonlót. Mindkét verzió ugyanazt az elektromos motort kapja, amely 201 lóerős teljesítményre képes.
Megjelenésében az EV3 egyértelműen a nagyobb Kia EV9 nyomdokain jár, tömbszerű, szögletes formájával és függőleges fényszóróival. 1570 mm-es magasságával jelentősen meghaladja a Cupra Born vagy a Renault Mégane méretét. Ennek ellenére sikerült megőriznie az alacsony, 0,26-os légellenállási értéket, amely jobb, mint sok riválisé.
A két elérhető dizájncsomag, az „Air” és a „GT-Line”, látványosan eltér egymástól. Az Air letisztultabb és harmonikusabb megjelenésű, míg a GT-Line (mint a tesztelt autónk is) sportosabb kiegészítőket kapott, amelyek dinamikusabb hatást keltenek.