Az utcán lett rosszul Schobert Norbi! Itt a videó!

A szomszéd, aki a kutyától értesült a bajról, csak negyvenhat perc elteltével érkezett meg, hogy felsegítse Schobertet, és azonnal mentőt hívott. A családot is értesítette, de a segítség továbbra is késlekedett: az orvosi ügyelet csak 46 perc múlva érkezett, majd újabb 8 perc elteltével két orvos is megérkezett.
ITT A VIDEÓ:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Bár a második generációs XC90 minden elképzelhető módon új volt, vizuálisan nem hozott drámai eltérést elődjétől.
Tulajdonképpen egy finomított változata volt az eredeti koncepciónak: egy nagy, négyzetes és magas vállú hétüléses, ami a Volvo hagyományait követi.
A praktikus, jó megjelenésű és apró részletek, mint például a széria „Thor kalapács” LED fényszórók, lehetővé tették a Volvo számára, hogy kiemelkedjen a sok unalmas modellek közül, amelyek a Kia Sorentótól az Audi Q7-ig terjedtek.
Az alapok sokkal újabbak voltak. Az XC90 volt az első modell, amely Volvo SPAR (Skálázható Termék Architektúra) moduláris platformjára épült.
Ez a technológia azt ígérte, hogy az autó a legnagyobb boronacél használatával épül, amit bármelyik más gyártó alkalmazott, és lehetővé tette, hogy az XC90 nagyobb, könnyebb, biztonságosabb és jobban kiegyensúlyozott legyen.

Ez a platform lehetővé tette a rövidebb túlnyúlásokat és hosszabb tengelytávot, ami azzal a tervvel volt összhangban, hogy az motorháztető alá csupán négyhengeres motorok férjenek el.
A belső tér megőrzésére és a súlycsökkentésre irányuló igyekezet lehetővé tette, hogy a hátsó tengelyen keresztkompozit laprugót alkalmazzanak.
A Volvo ragaszkodott ahhoz, hogy ez a dizájn, ha több lengőkaros felfüggesztéshez van illesztve, kisebb hatással lesz a harmadik üléssor térfelhasználására.
Alternatívaként levegős felfüggesztés is választható volt, amely különböző vezetői beállításokat kínált, beleértve az off-road módban történő 40 mm-es emelés lehetőségét.
Bár soha nem volt szánt az igazán sáros utakra, az XC90 kezdetben csak négykerékhajtással volt elérhető.
Az igény szerint működő rendszere az ötödik generációs Haldex kuplungok köré épült, amely képes volt a forgatónyomaték 100%-át a hátsó tengelyre küldeni.
A hibrid T8 más volt, mivel az összkerékhajtása egy 81 lóerős villanymotorból származott a hátsó tengelyen.
Elöl a T8 ugyanazt a 317 lóerős benzinmotort használta, mint a T6.
A dízel változattal azonos négyhengeres architektúrával rendelkező motor turbófeltöltéssel és kompresszorral növelte elődjének V8-as motorja teljesítményét, miközben csak 179 g/km CO2-t bocsátott ki.
A dízel D5 még tovább ment.
Ez az egység 222 lóerőt és 470 Nm nyomatékot tudott, miközben 149 g/km CO2-kibocsátással rendelkezett, így a kéttonnás XC90 a kétkerékhajtású BMW X5-tel volt egy szinten.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük