Egy háttérből figyelő, ám annál elszántabb szereplő hosszú hónapok óta készül valamire. A nyilatkozatai egyre árulkodóbbak, a mondatai egyre határozottabbak. Azt mondja, nem érzi már magát motiváltnak a jelenlegi szerepében. Valami másra vágyik. Többre. Új kihívásra.
„Elértem, amit lehetett, de most valami egészen más vonz. A színpadon már mindent megmutattam. A célom most az, hogy ne csak táncosként, hanem gondolkodóként, szakértőként, műsorvezetőként is bizonyítsak. És tudom, hogy készen állok rá” – fogalmazott egy interjúban.
KI VÁLTJA NÓRÁT? A KÖVETKEZŐ OLDALON MUTATJUK!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Az Austral a Renault Kadjar utódja, és éppoly látványosan különbözik elődjétől kívül-belül, mint műszakilag. A karosszéria 52 mm-rel hosszabb és 7 mm-rel szélesebb lett, a formavilág pedig a Renault új arculatát követi, amelyet a Mégane E-Tech EV-nél vezettek be: élesebb vonalak, C-alakú fényszórók és nagy méretű kerekek jellemzik.
A hajtásláncot illetően az E-Tech hibrid rendszer nem ismeretlen: már találkozhattunk vele a Clio, Captur, Arkana és az előző Mégane plug-in hibrid változataiban. Ezekben egy szívó 1,6 literes négyhengeres motor és egy négyfokozatú váltó dolgozott. Az Austral azonban egy fejlettebb, nagyobb autókhoz optimalizált verziót kapott, amelyben már a korábbi generáció tapasztalatait is hasznosították.
A sávban tartó rendszer manapság sok autós rémálma a túlzott beavatkozás miatt, de az Austral esetében ez jól működik, ráadásul egy gombnyomással kikapcsolható – más gyártók figyelmébe is ajánlott ez a megoldás.
Bár az alapelv nem változott, minden egyes komponens fejlődött. A benzinmotor egy új, 129 lóerős, 1,2 literes turbós háromhengeres, amelyet kifejezetten ehhez a modellhez fejlesztettek, nagyobb forgatónyomatékkal. Az elektromos motor is erősebb lett, az akkumulátor pedig nagyobb kapacitású, és most már az autó klímaberendezése is hűti, így hosszabb elektromos hatótáv és tartósabb gyorsítás válik lehetővé. Emellett egy új váltófokozatot is beépítettek a második és harmadik közé, hogy autópályán, emelkedőn haladva csökkentsék a fordulatszámot.
A működés elve továbbra is különleges. Nem lehet egyszerűen azt mondani, hogy a benzinmotor öt, az elektromotor pedig két fokozattal dolgozik, mivel van egy közös áttétel is. Összesen 15 kombináció áll rendelkezésre, ami miatt a Renault ezt a rendszert „multi-mode” váltónak nevezi. A konstrukció érdekessége, hogy az elektromos és a benzinmotor eltérő fokozatban is működhet – gyakorlatilag a váltó két sebességben is lehet egyszerre.
A benzinmotor mindig kapcsolatban van a váltóval, nincs tengelykapcsoló, amely szétválasztaná őket, és a hagyományos szinkrongyűrűk helyett „dog clutch” megoldást alkalmaznak. A fokozatváltásokhoz a rendszer először üresbe teszi a váltót, majd egy kisebb villanymotor segít a benzinmotor fordulatszámát szinkronizálni a megfelelő váltási sebességhez. Az is megoldható, hogy a benzinmotor üresbe kerüljön, és közben a generátort hajtsa.
Más országokban az Austral elérhető lesz enyhe hibrid három- és négyhengeres benzinmotorokkal is, azonban az Egyesült Királyságban kizárólag a teljes hibrid E-Tech változatot forgalmazzák majd. Egy plug-in hibrid verzió megjelenése pedig valószínűsíthető.