Döbbenetes adatok! Eldőlt a Tisza Párt sorsa!

A biztos szavazók csoportjában jelenleg a Tisza Párt vezet 41 százalékkal, míg a Fidesz támogatottsága 37 százalékon áll – ez két százalékpontos előnyt jelent a Tisza számára az előző hónaphoz képest. Az összes válaszadó körében kisebb a különbség: a Tisza Párt 28, míg a Fidesz 26 százalékos támogatottsággal rendelkezik. Ez is azt mutatja, hogy a választási részvétel mértéke döntően befolyásolhatja a 2026-os eredményeket.
ÉS MOST JÖN A CSAVAR!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Ne feledd, a Dawn nem egyszerűen egy nyitott tetős Wraith – noha ugyanarra a BMW-alapú platformra épül, azonos tengelytávval, ugyanazzal a 6,6 literes, duplaturbós V12-es motorral és nyolcfokozatú automata váltóval.
Mégis, a tapasztalat azt mutatja, hogy nagyon hasonló műszaki alapokon is lehet teljesen eltérő karakterű autókat létrehozni. A Rolls-Royce célja is ez volt a Dawn esetében: nemcsak a Wraith-től, hanem különösen a Phantom Drophead Coupé elegáns, de túlságosan nyugodt személyiségétől kívánták megkülönböztetni.
Már az is beszédes, hogy a Dawn gyengébb, mint a Wraith. A motor a Rolls-Royce Ghost változatát használja: 563 lóerőt és 780 Nm nyomatékot ad le (utóbbit már 1500-as fordulattól), míg a Wraith 624 lóerőre és 800 Nm-re képes. Ennek ellenére a Dawn a márka legerősebb kabriója – még ha a nagyobb hengerűrtartalmú, 6,75 literes Phantom Drophead 110 lóerővel kevesebbet is tudott.
A Dawn méretei relatív értelemben kisebbek, de még mindig hatalmas autóról van szó: 5285 mm hosszú, tömege pedig 2560 kg. Ez részben a méretekből, részben a luxusból adódik – egy teljesen elektromosan állítható, Rolls-féle első ülés akár 100 kg is lehet. Emellett ott van még a vászontető is, amely a gyár szerint a világ leghalkabb nyitott tetejű autójává teszi a Dawnt – még a Phantom Drophead-nél is csendesebb.

A tető 20 másodperc alatt nyílik vagy záródik, akár 50 km/h sebességnél is, szinte teljes csendben. A hátsó fa burkolat, amely fel- vagy lehajlik a tető mozgásával, szintén tömegnövelő tényező.
A futómű hangolása eltér a Ghost és a Wraith beállításaitól, hiszen a fix tető hiánya csökkenti a karosszéria torziós merevségét, amit kompenzálni kell – így más karaktert is kap az autó. A Rolls-Royce sajtóanyag külön megemlíti, hogy a hátsó utasok nem egyszerűen „kiszállnak” a Dawnból, hanem „leszállnak róla, mint egy Riva motorcsónakról egy privát mólóra.”
A méretes karosszéria és a hátrafelé nyíló ajtók valóban segítik ezt az elegáns mozdulatsort – legalábbis ha a tető nyitva van, és az első ülés elektromosan előre van tolva. Egy széles kavicsos beállón tényleg lehet belőle „kisétálni”. Ha viszont a tető zárva van és a kocsi egy szűk parkolóban áll, a jelenet kevésbé filmszerű.
A belső tér minden más tekintetben megfelel a várakozásoknak. A kormánykerék hatalmas, a fűtésszabályzók kissé rejtélyesek, az iDrive rendszer viszont méltóságteljes. Az anyaghasználat példátlanul jó – minden, amit látunk vagy érintünk, kivételes színvonalú, talán csak a Bentley gyárában érhetők el hasonló szintek.
Mint a Bentley esetében, itt is csak ott vannak kompromisszumok, ahol a gyártónak külső alkatrészeket kell alkalmaznia, vagy nem tud mindent természetes anyagból – bőrből, fából – előállítani. A műanyag, bármilyen hasznos is, sosem lesz olyan kellemes tapintású, és ujjaink azonnal érzékelik a különbséget. A műszerfal kialakításában némi BMW 7-es sorozatot is felfedezhet a figyelmes szemlélő – még ha burkoltan is.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük