A napi kétszeri edzés, 12 órás műszakok és a zéró magánélet miatt Tibor barátai is aggódnak. A magyar űrhajós videókapcsolatban mondta el: „Ez brutálisan keményebb, mint gondoltam. Egy dobozban élsz hat emberrel, minden hang hallatszik, a szagok sem mennek sehova.” Ráadásul a folyamatos kísérletezés és adatgyűjtés miatt alig marad ideje pihenni. „Az ISS nem hotel – ez kőkemény labor és túlélő-tábor egyszerre” – fakadt ki a legutóbbi bejelentkezésében.
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A sportosság csupán jelzés szintjén van jelen a Mazda CX-60 esetében, mivel bár a modell menetdinamikája némely prémium riválisához képest elfogadható, a plug-in hibrid kivitel nem nyújtja azt a vezetési élményt, amit egy Mazdától általában elvárnánk. Közel két tonnás saját tömegével kissé nehézkesnek érződik, és nem igazán élvezetes vezetni.
Pozitívumként említhető a plug-in hibrid elfogadható gyorsulása egyenes vonalban, valamint a pontos és jól hangolt kormányzás. Ugyanakkor, ha kanyargósabb mellékutakra tévedünk, a CX-60 futóműve nem tud lépést tartani a gyorsabb kormányzási utasításokkal, és az oldaldőlés is jól érezhető.
A hibrid rendszer sem a legfinomabb működésű: az elektromotor városi közlekedés során jól hallható, magas frekvenciájú sípoló hangot ad ki, bár ez főként annak tudható be, hogy a 2,5 literes benzinmotor zajszigetelése kiváló, így az elektromos hang kiemelkedik a háttérből.
A CX-60 szűkös motorválasztékában a másik elérhető erőforrás egy 3,3 literes, hathengeres dízelmotor – ez manapság kevéssé népszerű választás az egyre növekvő villamosítási igények tükrében. Ennek ellenére létezik egy 197 lóerős, hátsókerék-hajtású változat, valamint egy erősebb, 250 lóerős összkerékhajtású kivitel – mindkettőhöz nyolcfokozatú automata váltó társul, ahogy a plug-in hibridhez is.
A 250 lóerős dízelt tesztelve azt tapasztaltuk, hogy bár nem érződik kiemelkedően gyorsnak, a méretéhez képest tisztességes ütemben képes gyorsulni, és a motor hangja is meglepően kellemes a gyorsítás során.
Gyorsulás 0-100 km/h-ra és végsebesség
A CX-60, mint családi SUV, plug-in hibridként meglehetősen jó menetdinamikát kínál: a PHEV kivitel 5,8 másodperc alatt gyorsul 0-ról 100 km/h-ra, végsebessége pedig 200 km/h. A 250 lóerős dízel 7,4 másodperc alatt éri el a 100 km/h-t, míg a 197 lóerős dízel a leglassabb a kínálatban, 8,4 másodperces gyorsulással.
Fogyasztás, CO₂-kibocsátás és fenntartási költségek
A vásárlók két teljesen eltérő hajtáslánc közül választhatnak: egy 2,5 literes benzinmotorral társított plug-in hibrid, valamint egy 3,3 literes dízel mild-hybrid. Bár az elektromosabb PHEV logikusabb választás a jelenlegi piacon, a nagy dízel inkább különcnek számít.
A 197 lóerős dízel WLTP szabvány szerint akár 5,0 liter/100 km-es fogyasztásra is képes, míg a 250 lóerős változat 5,3 liter/100 km-t tud. CO₂-kibocsátásuk 129–139 g/km közötti, ami viszont nem különösebben kedvező céges autóként való használathoz.
A Mazda szerint a plug-in hibrid CX-60 akár 63 kilométert is képes megtenni tisztán elektromos üzemben, de saját tesztjeink alapján inkább 56 kilométer körüli hatótávval számolhatunk. Emellett a hivatalos fogyasztás 1,5 liter/100 km, míg a valós, hosszú távú használat során inkább 5–6 liter körül alakult az átlagos fogyasztás.