Durva ami Balázs Kláriról derült ki!

Ennek ellenére nem mindenki tudja, hogy Klári művészneve nem Kordától származik: a Balázs vezetéknevet első férjétől, Balázs Gábortól kapta, aki a Tolcsvay-trióban játszott. Bár hivatalosan Korda Györgyné, a színpadon máig az első férje nevét viseli. Egy korábbi interjúban őszintén kitálalt arról, miért döntött így. Elmondása szerint sokáig védekezésből tartotta meg ezt a nevet, mivel a kapcsolatuk elején rengeteg rosszindulatú pletykával és támadással kellett szembenéznie.
ETTŐL TARTOTT KLÁRIKA:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Autópályán a Renault élénken reagál, így könnyebb tartani a forgalom ritmusát anélkül, hogy vissza kellene kapcsolni. Magasabb tempónál is kényelmes marad. Az autópályát elhagyva a Renault vezethetősége majdnem olyan jó, mint az Astra esetében, gyors a kormányzása és jó a tapadása, de nem olyan éles a reakciója, mert inkább a rugózási kényelemre helyezték a hangsúlyt.
A Mégane átfogó menetmódválasztót kapott, amely Sport, Neutral, Comfort és Eco beállításokat kínál. Ezek megváltoztatják a kormányzás súlyozását és a motor reakcióit: Sport módban élesebb, Eco és Comfort módban lazább karaktert kapunk. Van egy Perso nevű opció is, amely a Renault egyedileg testreszabható beállítása.
A hatfokozatú kézi váltó nem olyan precíz, mint amit a SEAT Leon ST-ben vagy a Skoda Octavia Estate-ben találunk, de nem kellemetlen használni, és az automatához képest spórolhatunk vele.

A 2018-as frissítés óta a Megane kombi egyetlen benzines opciója a 128 lóerős, háromhengeres 1.2 TCe motor. Mi inkább a négyhengeres dízelt ajánlanánk: az 1.5 dCi 110-et. Ez egy hatékony motor, amely mégis elég teljesítményt kínál.
A 109 lóerős 1.5 dCi motor simán működik és nem tolakodó, de a tesztpályán lassabbnak bizonyult a versenytársainál. A 0–60 mph gyorsulást 10,9 másodperc alatt teljesítette, ami majdnem egy másodperccel lassabb, mint a VW-csoport 113 lóerős 1.6 TDI motorjával szerelt Skoda Octavia kombi ideje.
Ennek ellenére a Renault hatfokozatú váltójának szorosan áttételezett fokozatai és a 250 Nm-es nyomaték miatt jól teljesített a fokozaton belüli gyorsulási tesztekben. Előnyben van azokkal a riválisokkal szemben, amelyek csak ötfokozatú váltót kínálnak, így valós forgalomban nem marad le mögöttük. A dCi motor kellően élénken reagál, és ritkán tűnik olyan gyengének, mint amit a papíron szereplő adatok sugallnak.
Ha alacsony fenntartási költségeket szeretnénk, a Renault Megane Sport Tourer dízelváltozatai jó választásnak bizonyulnak. Az 1.5 dCi 110 fogyasztása 76,4 mpg (3,7 l/100 km), CO₂-kibocsátása pedig mindössze 96 g/km. A duplakuplungos automata váltóval ezek az értékek 74,3 mpg-re (3,8 l/100 km) és 98 g/km-re módosulnak.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük