Halálának pontos orvosi részleteit nem hozták nyilvánosságra, de maga is elismerte, hogy súlyos, életveszélyes betegséggel küzdött. Tavasszal egy élő műsorban beszélt arról, hogy életmentő kezelésre szorul, és minden eshetőségre készülnie kell. A kezelést egy időre még félbe is szakította egy tévészereplés kedvéért.
A szófoszlányokból erre a szörnyű betegségre utalnak:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Tágas ugyan, főleg elöl, és a különösen puha futómű miatt kényelmes is, de az ára a kevésbé élvezetes, lagymatag vezethetőség miatt nem igazán indokolt – a legtöbb konkurens szórakoztatóbb vezetési élményt kínál.
A C4 alapfelszereltsége és technológiája nem tűnik korszerűnek, de a későbbi modellek már légkondicionálót, elektromos első ablakokat és tempomatot mind tartalmaznak. Ezek ugyan olcsók, de hatékonyságban elmaradnak sok vetélytárstól – még a sokkal összeszedettebb C4 Cactus is jobb választás lehet.
A Citroen C4 szolgált alapul több más Citroen modellhez, mint a C4 Cactus, vagy a C4 Picasso és Grand C4 Picasso, de az alap hatchback inkább csalódás. Két generáció készült belőle: az első 2004 és 2010 között, a második 2010 és 2018 között volt gyártásban. A második generáció kényelmes és elfogadható térkínálatot biztosított elfogadható áron, ám a kompakt hatchbackek piaca az egyik legkeményebb, és a C4 nem tudott igazán felvenni a versenyt a tehetséges konkurensekkel.
A Citroën C4 összes modellje nagyjából gyorsan veszti az értékét, így a használt példányok jó ár-érték arányt kínálnak. Legalább a fenntartási költségek alacsonyak. A BlueHDi dízelmotorral szerelt Citroën C4-k a legjobb fogyasztásúak – mindegyik állítólag 70 mpg fölötti üzemanyag-hatékonyságot nyújt. A leghatékonyabb a Stop & Start rendszerrel felszerelt BlueHDi 100-as változat, amely akár 85,6 mpg-t is elér, és CO2-kibocsátása mindössze 86 g/km.
A középkategóriás BlueHDi 120-as modellt ajánljuk, mivel alacsonyabb az ára, még mindig impozáns a fogyasztása (akár 78,5 mpg), és a CO2-kibocsátása is kedvező, mindössze 95 g/km. Viszont érdemes vigyázni a nagyobb, 17 hüvelykes kerekekkel, automata váltóval felszerelt változatokkal, mert ezek CO2-kibocsátása könnyen meghaladhatja a 100 g/km határértéket.
A C4 EAT6 szekvenciális automata váltóját nem igazán ajánljuk, mert nem túl sima a működése, és a rázkódásmentes váltáshoz a vezetési stílus megváltoztatását igényli. Emellett az automata váltó mintegy ezer fonttal drágább is a manuális váltós modelleknél. Ha automata családi autót szeretnél, érdemes inkább a Volkswagen Csoport gyorsan és pontosan kapcsoló DSG váltóit megnézni.
A háromhengeres PureTech benzinmotorok nem olyan takarékosak, mint a dízelek, viszont sokkal simább járásúak. Ezekkel a modellekkel általában 50 mpg körüli fogyasztásra számíthatsz, míg a legkisebb teljesítményű PureTech 110-es akár 60 mpg-t és 110 g/km CO2-kibocsátást tud.
A biztosítási kategóriák széles skálán mozognak: a legkisebb, háromhengeres benzines modell a 12-es csoportban van, míg a régebbi, 2.0 HDi dízel a 23-asban.
A C4 modellek értékvesztése jelentős, hiszen a legtöbb típus 3 év és 30 000 mérföld megtétele után a kezdeti áruk nagyjából háromnegyedét elveszíti. Különösen a belépőszintű benzines változatok esetében drámai ez az értékcsökkenés.