2025 elején a nyugdíjak átlagosan 3,2%-kal emelkedtek, az inflációs előrejelzések alapján. Ez az alapnyugdíj részeként már januártól megjelent a havi utalásokban. A kormány ezzel a lépéssel próbálta követni az év eleji áremelkedéseket. Mivel az év első felében a tényleges infláció meghaladta az előre jelzett mértéket, a kormány novemberre újabb, 1,3%-os nyugdíjkorrekciót jelentett be. Ez szintén automatikusan jár majd minden érintettnek, és beépül a havi nyugdíj összegébe.
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A negyedik generációs Hyundai Tucson egy teljesen új platformra épül, és fejlett hibrid technológiát alkalmaz – ezzel is jelezve a gyártó komoly szándékait a középkategóriás SUV-ok piacán.
A hibrid hajtáslánc jól működik, akár városi forgalomban, akár autópályán haladva. A hatfokozatú automata váltó hajlamos korán felkapcsolni, de mivel a motor kissé harsánnyá válik, ha erőltetik, ez egyáltalán nem rossz tulajdonság. A Tucson Eco üzemmódban működik a legjobban: ilyenkor kiegyensúlyozottabb a teljesítmény, az elektromotor finoman segít, és a váltó sem tartja túl sokáig az alacsonyabb fokozatokat. A Sport mód élénkebbé teszi a gázreakciót, de a motor magasabb fordulaton dolgozik, ami nem illik a Tucson kényelmes karakteréhez.
A hibrid rendszer egyik legnagyobb előnye, hogy amikor gázelvételnél lekapcsolja a benzinmotort, az nemcsak a zajszintet csökkenti, hanem az üzemanyag-hatékonyságot is javítja. Ez olyan finoman történik, hogy az átlagos vezető észre sem veszi. A plug-in hibrid (PHEV) változat mintegy 200 kilogrammal nehezebb, mint a hagyományos vagy teljes hibrid modellek, viszont ez a legerősebb a kínálatban. A többletsúly nem befolyásolja érezhetően a vezetési élményt.
A 158 lóerős 1.6 TGDi benzines modell 0–100 km/h-ra 9,9 másodperc alatt gyorsul fel, a mild-hibrid kivitel pedig ezt 9,4 másodpercre csökkenti elsőkerék-meghajtással, míg az összkerékhajtású változat 9,8 másodperces eredményt nyújt. A végsebesség mindegyik változatnál 191 km/h körül van. A teljes hibrid (HEV) változat 212 lóerős teljesítménye révén 8,2 másodperc alatt gyorsul százra, bár a végsebessége kissé alacsonyabb, 187 km/h. Tesztelésünk során meglepett, milyen durva hangon szólal meg a négyhengeres motor magasabb fordulaton – ez némiképp elüt az autó egyébként kifinomult karakterétől.
A plug-in hibrid 249 lóerős és 304 Nm nyomatékot kínál, így a 0–100-as sprintet 8,2 másodperc alatt teljesíti elsőkerék-meghajtással, összkerékhajtással pedig 8,5 másodperc kell neki. Végsebessége 187 km/h. A Tucson PHEV nem fog nyerni egy gyorsulási versenyt, de az elektromotor villámgyors nyomatéka határozott, élénk gyorsítást biztosít – ez a benzinmotorral együtt egy rendkívül készséges viselkedést eredményez.