Hajnalban megerősítette a Vatikán! Igaz a hír!

A Szentszék hangsúlyozta, hogy a kétoldali tüdőgyulladás okozta fertőzés már nem jelent közvetlen veszélyt az egyházfő életére, ugyanakkor óvatosságra van szükség, mivel az állapota továbbra is összetett. Emiatt a gyógyszeres kezelést a következő napokban is kórházi környezetben folytatják.
A Vatikán külön kiemelte, hogy az óvatosság különösen indokolt, tekintettel a pápa idős korára.
Ferenc pápa napközben továbbra is magas áramlású oxigéntámogatásban részesül, míg éjszakánként nem invazív gépi lélegeztetés segíti a légzését. Ez volt a huszonötödik nap, amelyet a pápa a Gemelli klinikán töltött.
Ekkor láthatjuk újra Ferenc Pápát:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Chevrolet anyavállalata, a General Motors, nem rejti véka alá, hogy a Camaro jelenleg vezeti a hazai piacon az eladásokat legnagyobb riválisával, a Ford Mustanggal szemben. Tavaly a Camaro mintegy 18 000 példánnyal múlta felül a Mustangot, így Észak-Amerika legnépszerűbb sportautójává vált. Ez a siker kétségtelenül annak is köszönhető, hogy a Camaro széles motor- és karosszériaválasztékot kínál, beleértve a kabrió változatot is, amely az Egyesült Királyságban is kapható lesz.
Amerikai izomautó kanadai gyártással
A GM már kevésbé büszke arra a tényre, hogy a Camaro már nem az Egyesült Államokban készül – különösen, amikor minden egyes Ford Mustangon büszkén hirdetik a „Made with pride in the USA” feliratot. A Chevrolet póniautóját most már az Oshawa-i, kanadai gyárban szerelik össze, miközben idén ünnepli 45. évfordulóját.

Ennek ellenére a Camaro minden más tekintetben 100 százalékig amerikai izomautó. Ez különösen igaz a motorjára: a világ egyik leghíresebb V8-asának, a „Chevy small block”-nak a leszármazottja hajtja. Az automata váltós Camaro a 400 lóerős „L99” V8-at kapja, míg a hatfokozatú kézi váltós verzió – akárcsak a tesztautónk – a nagyobb sűrítési arányú, túlméretezett hengerekkel rendelkező „LS3” V8-at kínálja, amely 426 lóerős csúcsteljesítményt ad le. A hosszában beépített motor az autó hátsó kerekeit hajtja egy szériában adott korlátozott csúszású differenciálművön keresztül.
Modernizált futómű és méretes kasztni
A modern izomautók már régen túlléptek a merev hátsó tengelyeken és laprugókon. Az ötödik generációs Camaro teljes egészében acélból készült önhordó karosszériája elöl és hátul is független, többlengőkaros felfüggesztést kapott. A 2012-es modellévre frissített SS változat – amelyen a brit piacra szánt verzió is alapul – feszesebb futóműhangolást kapott: progresszív rugókkal, keményebb lengéscsillapítókkal és merevebb stabilizátorokkal. A változó rásegítésű fogasléces kormánymű is hozzájárul a vezethetőséghez.
Mindezekre pedig szükség is lesz a brit utak jelentette kihívások leküzdéséhez. Teljesen feltankolva a Camaro 1775 kg-ot nyomott a mérlegen – ami negyed tonnával több, mint a legtöbb európai riválisa. És nemcsak nehéz, hanem hatalmas is: több mint 4,8 méteres hossza közel 600 mm-rel múlja felül a Nissan 370Z-t, és több mint 70 mm-rel szélesebb annál. Vajon egy sportautó képes lehet-e visszahozni a hátrányt egy ekkora méretből indulva?

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük