Hajnalban Összeomlott a Tények műsorvezetője! Már kórházban!

A vizsgálatok során kiderült, hogy a bal térdében a porc több helyen leszakadt, a korábbi keresztszalag-szakadás nyomai pedig tovább súlyosbították a helyzetét. A tévést azonnal megműtötték: a sérült porcot összevarrták, és egy implantátumot is be kellett ültetni a térdébe. A sürgős beavatkozás szerencsére komplikációmentesen lezajlott, de így is óriási megpróbáltatás elé állította a hírolvasót.
EZT ÜZENI KÓRÍHZÁZI ÁGYÁRÓL:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Egyetlen pillantás is elég a Volvo V60 elegáns vonalaira, hogy felismerjük Thomas Ingenlath formatervező keze munkáját. A svéd gyártó modellje – amely olyan vetélytársak ellen száll harcba, mint a BMW 3-as Touring vagy a Mercedes C-osztály kombi – egyértelmű rokonságot mutat a nagyobb V90 és XC60 testvéreivel.
A jellegzetes „Thor kalapácsa” nappali menetfények és az L-alakú hátsó lámpák továbbra is meghatározó elemek. Ugyanakkor a V60 karakteresebb oldalvonala és enyhén lejtő tetővonala dinamikusabb, izmosabb benyomást kelt – nem kifejezetten sportos, de határozottan feszesebbnek tűnik, mint a többi, nagyobb méretű Volvo.
Az orr-rész formaterve markánsabb, élesebb, mint a luxusorientált V90-é, de összességében a két modell nagyon hasonlít egymásra.
A karosszéria alatt a Volvo nagyobb modelljeit is kiszolgáló Scalable Product Architecture (SPA) platform található. Érdekesség, hogy a V60 összméretben és tengelytávban is nagyobb, mint a magasabb építésű XC60: előbbi 4761 mm hosszú és 2872 mm-es tengelytávval bír, míg az XC60 adatai 4688 mm és 2865 mm. A V60 mérete tehát a prémium riválisokat (BMW, Audi, Mercedes) is meghaladja.

A bevezetéskor a kínálatban keresztben beépített, 2,0 literes négyhengeres benzin- és dízelmotorok szerepeltek. Tesztautónk, a D4 dízelváltozat 188 lóerőt teljesít 4250-es fordulatszámon, nyomatéka pedig 295 lb ft (400 Nm), amit 1750–2500 fordulat/perc között ad le. Az erő a fronthajtáson keresztül, nyolcfokozatú automata sebességváltóval jut az útra, de belépőszinten kézi váltó is elérhető.
A Volvo elektrifikációs törekvései jegyében később két mild hybrid és egy plug-in hibrid változat is érkezik. A V60 alapból 17 colos kerekeken fut, tesztautónk azonban 18 colosakat kapott. A futómű elöl kettős keresztlengőkaros, hátul pedig keresztirányú laprugós rendszerű.
A négy sarkon adaptív lengéscsillapító rendszer (Four Corner) 750 fontért rendelhető az Inscription és Inscription Pro felszereltségekhez, a Momentum Pro – amely a tesztautó kivitele – esetében azonban nem elérhető.
Ahogy azt Volvótól megszokhattuk, a V60 biztonsági rendszerek széles tárházával rendelkezik: sávtartó asszisztens, gyalogos-, kerékpáros- és nagytestű állatfelismerés, valamint automatikus vészfékrendszer is az alapfelszereltség része. Bár az Euro NCAP még nem tesztelte, várhatóan kiváló eredményt ér majd el.
Tesztjárművünk az opcionális, 1625 fontos Intellisafe Pro csomagot is megkapta, amely adaptív tempomatot, Pilot Assist rendszert, keresztirányú forgalomfigyelést, hátulról érkező ütközésre figyelmeztető rendszert és holttérfigyelőt is tartalmaz.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük