Az előzetes jelentések szerint a baleset oka egy egészen szokatlan probléma volt – a mozdonyvezető nem tudott időben fékezni, mert fájdalmasan benőtt lábkörme miatt képtelen volt figyelni és időben reagálni.
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Brit utakon a Comfort mód sima, kissé feszes, de egyáltalán nem zavaró menetkomfortot nyújt, így az utasoknak sem lehet különösebb panaszuk. A legkeményebb beállítás sem kellemetlen, inkább követi az úthullámokat, semmint hogy durván átgázolna rajtuk, miközben kanyarokban növeli a tapadást, és alig dől meg a karosszéria. A Terramar plug-in kivitelben különösen nehéz autó, de a fékrendszere meggyőzően erős. Az e-Hybrid modellek fékpedálja kissé lágy érzetű, mivel a rendszer először energiát nyer vissza, majd mechanikus fékezésre vált – emiatt egy határozottabb nyomásra lehet szükség, mint elsőre gondolnád, de a fékhatás még ismételt használat után is erős marad.
Minden Terramar változat kétkuplungos automata váltóval érkezik: a benzinesek hét-, míg a plug-in hibridek hatsebességes egységet kapnak. A váltások gyorsak és pontosak, a kormány mögötti váltófülekkel pedig manuálisan is vezérelheted őket. Ha nem használod a füleket, a váltó automata módra vált vissza. Két mód közül lehet választani: alap és „S”, utóbbi magasabb fordulatszámon vált, sportosabb vezetési élményt nyújtva.
Race és Cupra módban a motorhang felerősített, extra hang kerül az utastérbe. Race módban kissé agresszívebb a hangzás, míg Cupra módban valahol egy versenyhangolású négyhengeres, egy V8-as dübörgés és egy öthengeres RS 3 morajlás között mozog. Nem kellemetlen, de ha nem tetszik, a Personal módban ez a hang ki is kapcsolható. A Terramar belépőmodellje a 148 lóerős 1.5 eTSI motorral van felszerelve, amely 9,3 másodperc alatt gyorsul 0-ról 100 km/h-ra, és a végsebessége 204 km/h. Ezek tisztességes, ha nem is kiemelkedő értékek, de a kínálat innen már csak erősebb modelleket tartalmaz. A következő szinten a 201 lóerős 2.0 TSI és 1.5 TSI e-Hybrid áll, bár a 2.0 TSI gyorsabb, mivel könnyebb. Ez 7,1 másodperc alatt gyorsul 100-ra, míg a hibrid verzió 8,3 másodperc alatt teljesíti ugyanezt. A végsebességük 225, illetve 204 km/h.