Hatalmas vasúti baleset történt!

Napok óta szenvedtem a benőtt lábkörmömmel, de nem mertem szólni, nehogy betegszabadságra küldjenek. Ma reggel már annyira fájt, hogy nem tudtam reagálni időben – nyilatkozta anno a mozdonyvezető! Az eset 1994-ben történt! Egy kis múltidézés a 90-es évekből!

Forrás: MSN / FB / TTOK / IGSZAV

Ez is érdekelhet:

A legerősebb változat a 268 lóerős 1.5 TSI e-Hybrid, ám az akkumulátor és az elektromos rendszer súlya miatt ez is csak 7,3 másodperc alatt gyorsul 100-ra. Ezzel szemben a 261 lóerős 2.0 TSI 5,9 másodperces gyorsulásra képes, részben a 4Drive összkerékhajtás jó tapadásának köszönhetően. Városban a Terramar sportos formája, magas motorházteteje és kis ablakai miatt a kilátás nem a legjobb a kategóriában, de nem is a legrosszabb. A könnyű kormányzás és a közvetlen kormánymű megkönnyítik a manőverezést, és minden modellben alapfelszereltség a tolatókamera, valamint az első-hátsó parkolószenzorok. A magasabb felszereltségű modellekben Park Assist is elérhető, amely automatikusan beparkol helyettünk.

Kanyargós utakon jól teljesít az autó, bár a hibrid változat többletsúlya miatt nem a legélesebb élmény. Normál tempónál viszont fürge és jól reagál, ami elég egy ilyen kompakt SUV-tól. Egy sportos kisautó szintjét nem éri el, és csak a legerősebb 2.0 TSI modell nyújt valóban sportos teljesítményt, de összességében egy élvezetes, családbarát autó marad a vezetési élményt tekintve.

A Terramar rendelkezik egy „boost” üzemmóddal, amely a tárolt elektromos energiát használja fel arra, hogy erőteljesebb gyorsításkor extra segítséget nyújtson. A műszerfalon egy kis ikon jelzi, mennyi energia áll rendelkezésre, és amikor ez aktiválódik, a fordulatszámmérő kék színűre vált. Ennek ellenére a rendszer nem ad olyan mértékű teljesítménynövekedést, mint amit egy elektromos autó gyorsításakor érezni lehet.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük