A kapcsolat története legalább olyan különleges, mint maga a páros. Józsi gazda ugyanis egy Schóbert Lara-poszt alá írt komment révén kezdett beszélgetésbe. Bár eleinte gyanakvó volt – nem véletlenül, hiszen korábban többször is csalódott –, a fi/tal lá/y kitartása és őszintesége meggyőzte.
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Torres sok szempontból emlékeztet azokra a terepjárókra, amelyekkel 20-30 évvel ezelőtt lehetett találkozni az utakon. Ahogy beleül az ember, máris feltűnik, hogy a mai modern SUV-okhoz képest ez az autó lágyabban rugózik, és a karosszéria mozgásai is kissé túlzottnak, engedékenynek tűnnek. Nem olyan feszes, mint sok mai riválisa, és az úttartása, valamint a futómű reakciói is visszafogottabbak az átlagnál.
Összességében olyan érzést kelt, mintha nagyobb autóban ülnénk, mint amekkora valójában. Ugyanakkor ez a „nagyautós” viselkedés nem megy át zavaróba – legalábbis nem annyira, hogy komolyan befolyásolja a vezethetőséget. Kanyarodáskor érezhető a karosszéria dőlése, de ez normál közúti tempónál nem olyan mértékű, hogy rontaná a kormányzás pontosságát vagy az autó stabilitását. Országutakon, főleg hullámosabb szakaszokon, néha hajlamos hintázni, városban pedig kisebb úthibákon kicsit ideges, nyugtalan a mozgása – mindez arra utal, hogy a futómű csillapítása nem igazán kifinomult vagy figyelmesen hangolt.
Az autó Hankook négyévszakos gumijai száraz úton tisztességes tapadást biztosítanak, viszont nedves, különösen jó tapadású tesztpályán – például a MIRA speciális pályáján – nem teljesítettek jól, a fékút például kifejezetten hosszúra sikerült. Az úttartás és a menetstabilizáló rendszerek viszont alapvetően jól működnek közúti körülmények között, de a fejlett vezetéstámogató rendszereknél már nem ilyen rózsás a helyzet. A sávtartó rendszer például alacsonyabb sebességnél túlságosan is „markolja” a kormányt, mintha erőszakosan próbálná visszaterelni az autót a sávba. Az adaptív tempomat lassan reagál a forgalmi helyzetek változásaira, és a vezető éberségét figyelő, illetve sebességhatárt jelző rendszerek annyiszor csipognak, pittyegnek és figyelmeztetnek, hogy az inkább idegesítő, mint hasznos.