Károly király halálára ébredt az ország!

Helyi brit lapok ma reggel egyértelmű címlapokkal jelentkeztek: „A király halott” – írták, miközben a Buckingham-palota hivatalosan csak a Menai Bridge hadműveletre készülnek.
Ez a forgatókönyv az uralkodó halálát követő órák és napok részletes menetét szabályozza. Minden minisztérium, hivatal és udvari szereplő pontos utasításokat követ, mintha már megtörtént volna a tragédia. Így a helyi újságok igencsak megijesztette Anglia lakóit.
A valóság és a protokoll:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Amikor a Prius előző generációja 2015-ben bemutatkozott, vele együtt érkezett a széles körben méltatott TNGA padlólemez is – amelyet azóta számos Toyota modell alatt használnak, és amely általában jó kezelhetőségével és sokoldalúságával nyerte el az elismerést.
A vadonatúj Prius – belső kódnevén XW60 – ennek a TNGA GA-C platformnak a továbbfejlesztett változatára épül. Számos fejlett biztonsági technológiát, valamint nagyobb, NMC kémiai összetételű meghajtó akkumulátort (használható kapacitása 13,6 kWh-ra nőtt az eddigi 8,8-ról) és nagyobb, 2,0 literes benzinmotort kapott – noha az alapvető hajtáslánc-elrendezés változatlan maradt.
A benzinmotor a Toyota elektronikus folyamatosan változó áttételű sebességváltóján keresztül dolgozik, amit a gyártó e-CVT-nek nevez. Ez nem hagyományos CVT rendszer (nincsenek benne ékszíjak és kúpok), hanem egy bolygóműves áttételre épül, amely lehetővé teszi, hogy a 161 lóerős elektromos hajtómotor és a 150 lóerős Atkinson-ciklusú benzinmotor függetlenül működhessen a számukra legmegfelelőbb fordulatszámon.

Ez a megoldás a korábbi, negyedik generációs Prius „P610” transaxle egységének enyhén átdolgozott változata, hosszabb áttételezéssel – valószínűleg azért, mert az új elektromos motor erősebb lett. Az új hajtómű száraz karteres kenési rendszert használ, ami elméletileg javítja a hatékonyságot, különösen tisztán elektromos haladás közben.
A futómű elöl MacPherson rugóstagokat, hátul pedig többkaros („dupla keresztlengőkaros”) felfüggesztést alkalmaz. A rugózásról spirálrugók és passzív lengéscsillapítók gondoskodnak – ezzel szándékosan kerülték az indokolatlan bonyolítást. Az autó abroncsai meglepően keskenyek: 195 mm szélességűek, függetlenül attól, hogy 17 vagy 19 colos felnik vannak rajta.
A karosszéria hossza 4,6 méter, ami korábban még a kompakt (pl. VW Golf) és a középkategóriás (pl. VW Passat) szegmens között helyezte el a Priust – bár manapság ezek a kategóriák már kevésbé jól körülhatárolhatók. Az új Prius 46 mm-rel rövidebb, viszont 50 mm-rel hosszabb tengelytávval rendelkezik, mint elődje. A tető ívét is áthelyezték, főként az aerodinamikai hatékonyság javítása érdekében – az eredmény pedig egy minden szempontból feltűnő sziluett, amit nehéz lenne bárkinek is figyelmen kívül hagynia.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük