III. Károly király egészségi állapotáról hónapok óta keringtek hírek. A prosztatavizsgálat során felfedezett elváltozások rosszindulatúnak bizonyulhattak, a kezelés eredményessége kérdéses. A palota nem cáfolta, hogy rákos megbetegedésről van szó – a gyakorlatok, készültség és mostani jelek alapján egyértelmű:
a Menai Bridge csak egy terv, de felkészültek.
VIA WPNW
Ez is érdekelhet:
Az erősen döntött szélvédő adja meg a Prius váratlanul izgalmas hangulatát, amikor beülünk az autóba. Az utastér valódi pilótafülkés érzetet kelt, és kellemesen körülölel az egész, miközben az előre történő kilátás továbbra is jó, köszönhetően a nagy háromszögablakoknak. Az üvegfelületek bőségesek – különösen egy ilyen nem túl széles autóhoz képest – ami, a karcsú, de szépen formázott első üléstámlákkal és az alacsony övvonallal együtt, egyfajta nappali-jellegű, nyitott érzetet ad az autónak.
Igaz, nem egy különösebben fényűző nappaliról van szó. Különösen igaz ez a belépő szintű, „Design” nevű tesztautónkra, amely – állítólag – a leghatékonyabb is a kínálatban, ám díszítése csupán két fehér betét a szövetüléseken és egy fényes műanyag csík az ívelt műszerfalon. A magasabb „Excel” felszereltség kicsit elegánsabb, szintetikus bőrkárpittal és némileg érdekesebb anyaghasználattal, bár mindkét változatban alap a fűthető ülés és a kellemes tapintású, jól burkolt kormánykerék.
Összességében az új Prius beltere nem egészen olyan kellemes, mint például egy hasonló kategóriájú Golfé, de ergonómiailag rendben van, és a tágas, világos érzet révén hosszú autópályás utakon és zsúfolt városi közlekedésben is kényelmes társ. Az egyetlen igazán zavaró tényező a 7 colos digitális műszeregység és a kormánykerék viszonya. A Toyota a Peugeot-féle i-Cockpit megoldást választotta, így ha a kormány ideális magasságban van beállítva, az könnyen kitakarhatja a kijelzőt.
Kár, mert egyébként a kezelőszervek elrendezése jól átgondolt: minden ott van, ahol számítanánk rá, és a legfontosabb funkciókhoz fizikai gombok is tartoznak. Noha a belső dizájn kissé unalmas – főleg egy közel 40 ezer fontos autó esetében –, az anyaghasználat és az összeszerelési minőség meggyőző: minden szilárdnak és tartósnak hat.
Ahogy hátrébb haladunk az utastérben, a Prius kevésbé lenyűgöző. A hátsó lábtér kiváló, a fejtér viszont szűkös – nem csak a 180 centiméternél magasabb utasok számára. A csomagtartó padlója meglehetősen magasan van, amit a meredeken ereszkedő tetővonal tovább ront, szemben a Prius többi ferdehátú vetélytársával.
A hivatalos csomagtartó-méret 273 liter, ami pontosan megegyezik az azonos kategóriájú plug-in hibrid Golféval, ám ez az érték csak a kalaptartó alatti teret jelöli. Míg más ferdehátúaknál a kalaptartó feletti rész is használható – még ha nem is hivatalosan –, a Priusnál ez a lehetőség nem adott.
Bár a Toyota tárolókapacitása kissé szerény, ez nem kell, hogy kizáró ok legyen egy olyan autó esetében, amelynek elsődleges célja a hatékonyság. Fontos még megjegyezni, hogy nincs síalagút az ülések között, csupán a hátsó támlák 60/40 arányú dönthetősége áll rendelkezésre.