Ugyanakkor az olcsóság ára is van: a kereskedők védekező módba kapcsoltak. Korlátozások, letiltások, korlátok – Így reagálnak a boltok
Limitet húznak. Egy vásárló maximum öt darabot vehet az árrésstopos termékekből. Kuponokat? El lehet felejteni. Teljes tiltás lépett életbe ezekre a termékekre – nincs akció, nincs kedvezmény, csak a szabály. Az Országos Kereskedelmi Szövetség szerint ez az egyetlen mód arra, hogy ne roppanjon meg az ellátás, ne söpörjön végig felvásárlási hullám, és mindenki jusson hozzá a létfontosságú cikkekhez.
LESZNEK ÜRES POLCOK? MUTATJUK!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Toyota vezérigazgatója, Akio Toyoda nyilvánvaló elszántsága, hogy levegye a bilincset a formatervezők kezéről a C-HR esetében, mindenképp dicséretet érdemel.
A vagány C-HR-rel a Toyota végre elbúcsúzott a régi Auris vizuális unalmától, és egyben megágyazott a dögösebb, íveltebb Corolla, illetve más modellek formanyelvének is. Ez a feltűnő crossover kulcsszerepet játszott abban, hogy a vásárlók megváltoztassák a Toyota márkáról alkotott képüket, amely túl sokáig a komolyságra és a praktikumra helyezte a hangsúlyt.
Tesztutunk során többen is megállítottak minket, és kíváncsian kérdezték, milyen autót vezetünk. És mikor fordult elő legutóbb, hogy ez megtörtént egy Toyotával?
Hogy a formatervezők elérték-e a céljukat, az persze nézőpont kérdése, de az kétségtelen, hogy a Coupé High-Rider – teljes nevén – egy igazán merész próbálkozás.
A kupészerű megjelenés – főként a hátrafelé ívelő tetővonal és a markáns hátsó kialakítás – elkerülhetetlenül némi praktikum feláldozásával jár, különösen más, inkább családbarát crossoverekkel összevetve. Ezt a Toyota sem tagadja, és hangsúlyozza: ezzel a modellel elsősorban az „érzelmi alapon döntő” vásárlókat célozzák.
De vajon a C-HR annyira izgalmas vezetni, mint amennyire látványos a formája? Ez már kevésbé egyértelmű.
A C-HR hajtáslánca – az Atkinson-ciklusú benzinmotor és a villanymotor együttese – a Toyota legfrissebb hibrid rendszerének része, amely a korábbiaknál könnyebb, élénkebb, erősebb és hatékonyabb lett, CO₂-kibocsátása akár 110 g/km is lehet.
A hibrid rendszer erőssége továbbra is a simaság és a takarékosság, nem pedig a középtartománybeli nyomatékosság, ami a dízel crossoverek fő ismérve szokott lenni.
A belső égésű motor kétféle hengerűrtartalommal választható: 1,8 és 2,0 literes kivitelben. Az 1,8-as változat 121 lóerős rendszerteljesítményt kínál egy 53 kW-os villanymotor segítségével. A nagyobb, 2,0 literes motorhoz egy erősebb, 80 kW-os elektromos egység társul, így a teljesítmény 181 lóerőre nő. Nyomatékban is többet ad (140 Nm a kisebb 105 Nm-ével szemben), igaz, ezt 4400-as fordulaton adja le.
A Toyota Priusszal megegyezően a C-HR is az első kerekeit hajtja a jól ismert Hybrid Synergy Drive rendszeren keresztül. Ez gyakorlatilag egy fokozatmentes (CVT) váltó, de nem hagyományos szíjas megoldással, hanem bolygóműves áttétellel hangolja össze a villanymotor és a benzinmotor teljesítményét.
A C-HR a Toyota új TNGA moduláris padlólemezének GA-C változatára épül – akárcsak a Prius –, és MacPherson első, valamint kettős keresztlengőkaros hátsó felfüggesztést használ. A tengelytávja valamivel rövidebb, a nyomtávjai pedig szélesebbek a Priusénál. A Toyota szerint ez az alap biztosítja, hogy a C-HR súlypontja alacsonyabb legyen, mint bármely közvetlen vetélytársáé.