Ma érkezett a felfoghatatlan Tabáni Istvánról!

„Apaként is küzdök” – túlterhelt és kimerült. Tabáni mindent megtesz, hogy helytálljon otthon is, de nem tagadja: a két hiperaktív kisfia mellett gyakran érzi magát teljesen kimerültnek. – Állandóan harcolnak, rengeteg energiát visz el a nevelésük – meséli. A nagyobbik fiúban már most látja a zenei tehetséget, de az énekes szerint ez a pálya rengeteg buktatót rejt, és ma már az sem elég, ha valaki jól énekel.
EZÉRT CSÚSZTAK MEG A DOLGOK

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Először is, csak nézz rá. A dizájn szinte egyöntetűen tetszést arat: erősen retró ihletésű, mégis modern. A szögletes forma egyébként is teljesen logikus választás egy terepjáró esetében.
De itt nem csupán a stílusról van szó – a formaterv számos funkcionális részletet is tartalmaz. Több karosszériaelem szándékosan alakítható, hogy kibírja az ütések és sérülések okozta terhelést, és ha például a lökhárítót cserélni kell, azt szekciónként is meg lehet tenni – akárcsak a vadonatúj GR Yaris esetében.
A felszereltségtől függően kétféle fényszóró-stílus közül lehet választani: a legtöbb képen látható kerek lámpák, illetve egy szögletesebb kivitel. Nekem személy szerint az utóbbi tetszik jobban, de az igazán fontos, hogy van választási lehetőség – ez engem a Jaguar XJ40-re emlékeztet.
A motorháztető szélei megemelkedtek, hogy könnyebb legyen érzékelni az autó határait, és a szélvédő is függőlegesebb lett. Ez utóbbi nem éppen előnyös az aerodinamika szempontjából, viszont javítja a kilátást – és persze erősíti a retró hatást is. Az oldalsó ablakvonal 30 mm-rel alacsonyabban fut, mint korábban.

Hátul megszűnt a hátulra szerelt pótkerék lehetősége (a teljes értékű pótkerék az alváz alá került), és a csomagtérajtó zsanérjai is jobbra helyett felülre kerültek. Ha szűk helyen kell kinyitni a csomagtartót, elegendő csak az üvegfelületet felnyitni – ez biztosan örömet okoz majd azoknak, akik korábban egy BMW 5-ös Touringnál bosszankodtak emiatt.
A motor hatékonysága is nőtt, mivel már nem kell meghajtania egy hidraulikus szivattyút. Az előző generációs Land Cruiser volt az egyik utolsó autó, amely kizárólag hidraulikus szervókormányt használt – még a McLarenek is elektrohidraulikus rendszert alkalmaznak.
Az elektromos szervokormány csak egy a sok fejlesztés közül, melyek célja a Land Cruiser jobb közúti viselkedése – természetesen anélkül, hogy ez csökkentené a terepképességeket vagy vontatási teljesítményt.
A létraváz természetesen továbbra is megmaradt, de a torziós merevség 50%-kal nőtt, köszönhetően 84 plusz hegesztési pontnak, illetve annak, hogy mostantól ragasztással is rögzítik az elemeket. Összesen 11,9 méter hosszú szerkezeti ragasztóanyag került felhasználásra.
A felfüggesztés – elöl kettős keresztlengőkaros, hátul merev tengelyes – számos részletében finomabb lett, és a zajcsillapítást is tovább fejlesztették több hangszigetelő anyaggal és jobb karosszéria-tömítéssel. Sőt, aktív zajkioltó rendszer is rendelkezésre áll.
Természetesen terepen is megállja a helyét: elérhető opcióként hátsó Torsen differenciálmű (az alapfelszereltségű középső Torsen mellett), valamint egy első stabilizátorrúd-leválasztó rendszer is.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük