Az egykori színésznőnek napi szintű orvosi kontroll és speciális kezelések jelenléte vált szükségessé. A jelenlegi beavatkozások csak intézményi környezetben kivitelezhetők, így a szakemberek határozott javaslata alapján újra kórházi ellátásban részesül.
Október végén már olyan állapotba került, hogy megkezdhette a rehabilitációt, ami karácsony előtt ideiglenes hazatéréssel zárult. Azóta otthonában gyógyult, időnként járóbetegként látogatva vissza kezelésekre.
EZÉRT KELL ÚJRA KÓRHÁZBAN LENNIE:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A vadonatúj Kona legfeltűnőbb újdonsága kétségkívül a külseje, amely semmilyen látható módon nem utal az előző modellre. SangYup Lee formatervezési igazgató vezetése alatt a Hyundai semmit sem bízott a véletlenre a dizájn terén. A változások a Tucsonnal kezdődtek, és igazán az Ioniq 5 és Ioniq 6 elektromos modellekkel csúcsosodtak ki. Bár a márkára jellemző „családi arculat” hiányzik, az új Kona extravagáns megjelenésével mégis tökéletesen illeszkedik ebbe a sorba.
Az oldalán futó hangsúlyos törésvonal és a szinte túlméretezett kerékjárati ívek kifejezetten látványosak. A Hyundai szerint az új Kona elsősorban elektromos autónak készült, amit jól mutat a viszonylag kis méretű hűtőrács. Ehelyett az orr részt egy teljes szélességű fénycsík – hivatalos nevén „Seamless Horizon Lamp” – uralja.
Éljen az alapfelszereltség! Az Advance tesztautónkban a kényelmesebb üléseken kívül nem sok mindent hiányoltunk, és külön öröm volt, hogy kézi váltóval kaptuk meg – különösen, hogy ennyire jól sikerült ez a váltó.
Műszaki szempontból a Kona kevesebb meglepetést tartogat. Az előző generáció volt az egyik első modell, amely a Hyundai és Kia elsőkerék-meghajtású, többféle hajtástípust is befogadni képes padlólemezét használta. Az új generáció ennek továbbfejlesztett változatát kapta – K3 néven –, amelyet a Kia Niro-val oszt meg, és amely belső égésű motorokat, valamint hibrid és teljesen elektromos hajtásláncokat is képes kezelni.
Plug-in hibrid változat nem létezik a Konából, viszont kétféle teljesen elektromos változat elérhető: a Standard Range 154 lóerős villanymotorral és 48,4 kWh-s akkumulátorral, valamint a Long Range 215 lóerővel és 65,4 kWh-s kapacitással. Ezek az értékek kissé magasabbak, mint az előző Kona vagy az aktuális Niro esetében. A gyorstöltés teljesítménye is nőtt, most már 102 kW-tal is tölthető.
A teljes hibrid változat hajtáslánca teljesen megegyezik a Niro modellével: egy 104 lóerős szívó benzines négyhengeres motorból, egy 43 lóerős villanymotorból és egy 1,56 kWh-s akkumulátorból áll, amely az utastér alatt kapott helyet. A legtöbb hibriddel ellentétben a rendszer hatfokozatú duplakuplungos automata váltón keresztül hajtja meg az első kerekeket.
A dízelmotorok kikerültek a kínálatból, mivel az ilyen hajtások iránti kereslet gyakorlatilag megszűnt ebben a szegmensben. Ehelyett kétféle turbós benzines motor áll rendelkezésre: egy 1,0 literes háromhengeres 118 lóerővel és egy 1,6 literes négyhengeres 195 lóerővel. Mindkét motorhoz kérhető kézi vagy duplakuplungos automata váltó, de egyik sem kapott hibrid rásegítést – noha más Hyundai modellekben az 1,0 literes verzió elérhető 48V-os enyhe hibridként.
A felfüggesztés az alap benzines modelleknél elöl MacPherson rugóstagos, hátul pedig csatolt lengőkaros. A nehezebb hibrid és elektromos változatok viszont több lengőkaros hátsó felfüggesztést kapnak. A viszonylag kisméretű akkumulátor ellenére a hibrid modell 115 kilogrammal nehezebb, mint az alap, kézi váltós benzines – a tesztautónk tömege 1352 kg volt, 61% az első, 39% a hátsó tengelyen elosztva.