Ma reggel Rendkívüli közleményt adott ki a TV2!

A nézők rajongása megállíthatatlan – és a műsor ezt honorálja is.
A produkció sikere olyan mértékű, hogy az eredeti tervekhez képest két extra adással bővül a szezon: május 4-én jön az elődöntő, május 11-én pedig a finálé, ahol eldől, ki lesz az idei évad legnépszerűbb sztárpárja. Az RTL által tervezett Kincsvadászok VIP adásai így egy héttel később, május 18-án indulnak el ugyanebben az idősávban.
TELJES MŰSORVÁLTOZÁS LESZ! MUTAJUK MI VÁLTOZIK MÉG!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Ez a harmadik generációs Subaru Crosstrek a hatodik generációs Impreza ferdehátú testvérmodellje, amelyet először 2022 végén mutattak be.
Az Imprezához hasonlóan ez az autó is a Subaru Global Platform frissített, megerősített és merevített változatára épül, amely teljes egészében acélból készült, és torziós merevsége 10%-kal nagyobb, mint az előző generációs vázszerkezeté, miközben valamivel könnyebb is.
A Subaru új formanyelve, amely ezen a modellen is látható, a „Dynamic X Solid” nevet viseli (amit az ember könnyen összekeverhetne egy régi Sega Dreamcast játékcímmel). Mindenesetre ez egy határozottabb megjelenésű modell, mint az előző XV, és jól áll neki a vizuális agresszivitás.
A Crosstrek hossza éppen csak elmarad a 4,5 métertől, így méretében a nagyobb, de hagyományosabb családi ferdehátúak közé tartozik az európai piacon – például a Honda Civic vagy a Skoda Octavia mellé –, viszont a magassága (1600 mm a tetősínekkel együtt) mintegy 200 mm-rel meghaladja sok konkurensét.
Ez részben a Subaru sajátos futómű-kialakításának köszönhető: a Crosstrek extra hosszú tekercsrugókat kapott, amelyek mintegy 220 mm-es hasmagasságot biztosítanak az első (McPherson) és hátsó (dupla keresztlengőkaros) független felfüggesztések alatt. Ez több, mint amit sok közepes vagy akár teljes méretű SUV kínál – legalábbis amíg nem kerülnek képbe a levegős futóművek. Összehasonlításképp: egy Kia Xceed hasmagassága mindössze 184 mm.

Míg más piacokon erősebb benzinmotorok és plug-in hibrid változatok is elérhetők, Európában a Crosstrek kizárólag a Subaru jól ismert e-Boxer enyhe hibrid hajtásláncával kapható. Ez egy 2,0 literes szívó boxer benzinmotort párosít egy szerény teljesítményű elektromos segédmotorral, amely legfeljebb 16 lóerőt és 66 Nm nyomatékot ad le, és egy körülbelül 600 Wh-s lítium-ion akkumulátorból nyeri az energiát.
A Subaru ezt a hibrid megoldást a kis tömeg, a helytakarékosság és a gyors energiavisszanyerés (mind közúton, mind terepen) miatt választotta – bár vezető által választható tisztán elektromos üzemmód nincs. A hajtáslánc alaphelyzetben 60:40 arányban osztja el a nyomatékot az első és hátsó tengely között (tehát nem várja meg, hogy az egyik tengely elveszítse a tapadást), szükség esetén pedig akár az 50%-ot meghaladó arányban is átcsoportosíthatja azt bármelyik tengelyre. A széria sár- és hóabroncsokkal kombinálva ez a rendszer kiemelkedően alkalmassá teszi a Crosstrek modellt könnyebb terepezésre – különösen ebben az ár- és méretkategóriában.
A hibrid rendszer teljesítménye 134 lóerő és 182 Nm – mindkettő alacsonyabb érték, mint amit az előző XV e-Boxer kínált. A Subaru azonban áthangolta a széria Lineartronic CVT váltót, hogy a papíron alacsonyabb teljesítmény ne járjon érzékelhető hátránnyal, de még így is gyengébbnek tűnik néhány kulcsfontosságú versenytárshoz képest.
A Crosstrek többi részletében is finomításokon esett át, a Subaru rá jellemző alaposságával. Bár kívülről hasonlít az előző XV-re, a Crosstrek például 45 mm-rel szélesebb hátsó ablaktörlő-pályával rendelkezik, az első szélvédőnél pedig egy harmadik szórófejet is kapott (amely az autó kameraalapú vezetéstámogató rendszereit is segíti). Az utastér kényelme és kidolgozása pedig érezhetően javult.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük