Megrázó hír érkezett Schmuck Andorról!

Az ember meglepődik, amikor rájön: a sírfelirat egy élő ember nevét őrzi. Schmuck Andor, politikus, üzletember, posztol a saját sírjánál. Ott áll, ahol egyszer majd nyugodni fog – de most még egyenes háttal néz a kamerába. Barátja, dr. Pánczél Zoltán Tibor, máltai lovag és tiszteletbeli konzul halála előtt kérte meg rá: egyszer majd nyugodjanak együtt.
És Schmuck ígéretet tett. Olyannyira, hogy már most felkerült a neve a kőre. Egy ember, aki saját sírját látogatja – és mégsem a halálról beszél.
„A síromnál állva tudom, hogy farkasszemet nézek a halállal, de rengeteg tervem van. Nem félek és nem panaszkodom. A többit majd meglátjuk.” – írta nemrég.
EZT ÜZENI A NAGYBETEG Schmuck Andor:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Az Alfa Giulia egy könnyű, technológiailag fejlett és erős szedán, amely olyan anyaghasználattal, futómű-technológiával és hajtáslánc-kifinomultsággal rendelkezik, hogy a Quadrifoglio változat nemcsak erős pozícióban lépett be a kompakt prémium szuper-szedán szegmensbe, hanem azóta is versenyképes maradt német riválisaival szemben. Van, aki szerint – mivel a Mercedes-AMG C63 már nem V8-assal készül – a Giulia most versenyképesebb, mint valaha.
A jármű alsó szerkezete túlnyomórészt acélból készült, de alumíniumot és kompozit anyagokat is használnak a tömeg csökkentése érdekében. Minden Giuliában alumínium lengőkarok és segédkeretek, öntött alumínium futómű-tornyok, alumínium ajtók és sárvédők, valamint szénszálas kardántengely található.
A Quadrifoglio ezen felül szénszálas motorháztetőt kap, opcionálisan pedig szénszálas tetőt is lehet választani, illetve egy aktív aerodinamikai funkcióval rendelkező szénszálas első splittert.
Az Alfa 1660 kg-os önsúlyt ad meg a Quadrifoglio esetében, de 2017-ben a MIRA tesztpálya mérlegén a valós tömeg 1700 kg-nak adódott – ami még így is jelentősen könnyebb volt a korabeli Mercedes-AMG C63-nál, és bár kevesebbet nyomott, mint a BMW M modellje, a mostani M3 már 1805 kg, így a Giulia relatíve még könnyebb lett a mezőnyhöz képest.

A kiváló tömeg/teljesítmény arány másik oldalát a duplaturbós V6-os motor adja, amely 2024 elején 10 lóerővel erősödött, így már 513 lóerőt ad le 6500/percnél, a nyomatékcsúcs pedig 600 Nm (443 lb ft) 2500 és 5000/perces fordulat között – ugyanez az adat a normál Quadrifoglióban is, mint a 2023-as 100. évfordulós kiadásban.
Az Alfa mérnökei szerint ez az alumínium motor a Ferrari 3,9 literes duplaturbós V8-asából merített ihletet, bár a tény, hogy a furat-löket arány, a 90 fokos hengerszög, a kompresszióviszonyok és a turbófeltöltők (IHI gyártmány) azonosak, arra utal, hogy a kapcsolat ennél jóval szorosabb.
A bevezetéskor ez az erőforrás egy nyomatékelosztó hátsó differenciálművön keresztül hajtotta a kerekeket, amely két tengelykapcsoló segítségével 100%-ban bármelyik hátsó kerékre tudta irányítani a hajtást. 2024-ben azonban ezt egy hagyományos mechanikus, részlegesen önzáró differenciálra cserélték – ez olcsóbb megoldás, viszont kiszámíthatóbb és lineárisabb működést biztosít.
További technikai megoldások közé tartozik az adaptív lengéscsillapítás, a dupla keresztlengőkaros első futómű, a tömegtakarékos elektromechanikus „by-wire” fékrendszer, valamint a Magnetti Marelli által fejlesztett központi alvázvezérlő számítógép, amely a jármű másodlagos rendszereit hangolja össze.
Minden egyes, az Egyesült Királyságba szállított Giulia nyolcfokozatú automata váltóval érkezik, a 19 colos könnyűfém keréktárcsák kétféle kivitelben érhetők el, míg a szénkerámia féktárcsák opcióként rendelhetők. Az évek során a típust mind ezekkel, mind ezek nélkül is kipróbálták.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük