Megszakítja a Majkával való együttműködését

A közlemény szerint Majka megny/l/ánul/sai ellentétesek a 4iG Csoport alapértékeivel és szerződésben megfogalmazott elvárásaival, valamint éles ellentétben állnak a One által képviselt értékekkel – írja az mmonline. Hozzátették, hogy a One Magyarország elkötelezett a politikai és világnézeti semlegesség, és a társadalmi sok/zínűs/g tiszteletben tartása mellett.

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Az Octa modell egy mérföldkő a Defender történetében, mivel ez az első alkalom, hogy a jármű olyan felfüggesztési rendszert kapott, amely hidraulikusan összekapcsolt lengéscsillapítókat használ. Ez a technológia félaktív rendszerként működik. A rendszer lényege, hogy az egyes lengéscsillapítók nemcsak tompítják az útegyenetlenségekből eredő mozgásokat, hanem bizonyos mértékig vissza is hatnak rájuk, azaz képesek saját erőt kifejteni. Ez jelentős előrelépés a hagyományos megoldásokhoz képest. A működéshez nyomástárolókat – úgynevezett akkumulátorokat – használnak, amik lehetővé teszik ezt az aktívabb viselkedést. Ez a megközelítés emlékeztet arra, amit a McLaren alkalmaz a Super Series sportautóiban – ott sincsenek hagyományos stabilizátor rudak, mert a lengéscsillapítók már önmagukban képesek a karosszéria dőlését kontrollálni.

A rendszert a Tenneco nevű vállalat fejlesztette ki, és az a célja, hogy az autó dőlését és bólintását – tehát a kanyarodás és a gyorsítás-fékezés közben fellépő mozgásokat – sokkal hatékonyabban és kifinomultabban kezelje, mint bármelyik eddigi, utcai közlekedésre alkalmas Defender. Ez nemcsak a terepen, hanem közúton is komoly előnyt jelent a vezetési élmény és a stabilitás szempontjából.

Az Octa továbbá az első olyan modern Land Rover modell, amely már gyárilag terepgumikat kap. Ezek a Goodyear Wrangler abroncsok különösen strapabírók, háromrétegű oldalfalakkal készülnek, így ellenállóbbak a szúrásokkal és egyéb sérülésekkel szemben, mint a hagyományos terepabroncsok. Akinek azonban ez túl durva, választhat inkább közútra optimalizált Michelin gumikat, vagy valahol a kettő között elhelyezkedő BF Goodrich terepgumikat is – a tesztautónk például ilyeneket viselt.

Mindez viszont nem marad hatás nélkül az autó súlyára. A mi tesztautónk 2717 kilogrammot nyomott, amikor teljesen fel volt tankolva a 90 literes üzemanyagtartály, és rajta volt a teljes méretű pótkerék is a hátsó, oldalra nyíló ajtón. Ez meglehetősen nehéz, de legalább az autó tömegének eloszlása tökéletes volt: 50-50 százalék az első és hátsó tengely között, ami jót tesz az egyensúlynak.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük