Nagyon durva! Kiderült hogy mi Schmuck Andor betegsége!

A közösségi oldalon sajátos humorral válaszolt: „Én tudom, és az én értelmezésem szerint az élet egy sz*xu*lis úton terjedő, halálos betegség…! Kérem mindenki türelmét, még nem adtam fel.” Ezzel próbálta oldani a feszültséget és egyben jelezte, hogy küzd tovább.
Most már nem titok, ezért szeretném elmondani:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Kia mérnökei újrahangolták a Kia Rio (amelyre a Stonic alapul) kissé átlagos MacPherson rugóstagos első és csavarrugós hátsó felfüggesztését, hogy megbirkózzon a Stonic magasabb súlypontjával. Ennek eredményeként egy olyan autót hoztak létre, amely fürgébbnek hat, viszonylag kis oldaldőléssel kanyarodik, és összességében kiegyensúlyozott, tiszta vezetési élményt kínál. A kormányzás könnyű – még ha kissé érzéketlen is –, a váltó pedig finoman, simán működik.
Bár a Stonic tapadása megfelelő, mozgás közben sosem tűnik igazán stabilnak. A felfüggesztés folyamatosan „mozgolódik”, és az úthibákon való áthaladáskor a lengéscsillapítás nem olyan finom, mint néhány konkurens modellnél. Autópályán sem olyan kényelmes vagy nyugodt az utazás, mint például egy Volkswagen T-Crossban vagy Hyundai Bayonban. Az oldaldőlés mértéke ugyan kicsi, és a kanyarokat viszonylag nagy tempóval is be lehet venni, de a Stonic sosem igazán „szórakoztató” autó a Ford Puma mércéjével mérve. Emellett nem kelt olyan bizalmat a vezetőben – a kissé ideges futómű elbizonytalanítja a Stonic egyébként korrekt vezetési tulajdonságait.

A motorpaletta sosem volt kimondottan izgalmas, de a 1,0 literes háromhengeres turbómotor előrelépés a korábbiakhoz képest. A 99 lóerős turbós blokk zaj és különösebb erőlködés nélkül adja le teljesítményét. Hidegindításnál kissé zörgős, de mozgásban már egyenletesen húz és szépen pörög. Utazás közben meglepően csendes és jól szigetelt.
A motor városi és hétköznapi használatra ideális, a gyorsulás 0-100 km/h-ra 10,7 másodperc, a végsebesség pedig 185 km/h (manuális váltós verzió). Az automata változat kicsit lassabb, 11,7 másodperces gyorsulással és 175 km/h-s végsebességgel.
Fogyasztás, károsanyag-kibocsátás és fenntartási költségek
A Kia Stonic ezen a fronton igen jól teljesít, és a hét év/150.000 km-es garancia továbbra is iparági viszonyítási alap. Bármelyik változatot is választjuk, a Stonic üzemeltetési költségei alacsonyak. A 1,0 literes turbós benzinmotor akár 4,6 literes átlagfogyasztást is produkálhat (gyári adat: 51,4 mpg).
Céges autóként is kedvező, mivel a CO₂-kibocsátás viszonylag alacsony, 125 g/km-től indul, így a Benefit-in-Kind (BiK) adókulcs is mérsékelt. Minden változat az alap VED adósávba esik, és egyik sem haladja meg a £40.000-os határt, így luxusadó sem terheli őket.
A Stonic mérsékelt menetteljesítménye miatt a biztosítási díjak is kedvezőek. A biztosítási kategóriák 8 és 10 között mozognak – például a 2-es felszereltségű automata modell 8-as, míg a GT-Line S kézi váltóval már a 10-es csoportba esik.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük