A kétségbeesett utasok a fülledt kocsikból menekültek ki friss levegőt szívni, miközben a peronon drámai küzdelem zajlott az életért. A helyszínre riasztott mentők a férfit a vasútállomáson kezdték újraéleszteni, miközben a vonat majdnem egy órán át vesztegelt. Többen arról számoltak be, hogy elviselhetetlen volt a hőség, és sok utas rosszul lett, szinte fuldokolt a forró levegőben.
EZ LETT A VÉGE:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Peugeot RCZ erős és jól kontrollált vezetési élményt nyújt, amit a frontális önzáró differenciálmű segít biztosítani, így minimálisra csökkenti a nyomatékkormányzást és a kerekek kipörgését. Az autó lenyűgöző stabilitással bír, szinte nincs oldaldőlése, a precíz, közvetlen kormányzást pedig egy könnyed hatfokozatú manuális váltó és hatékony fékek egészítik ki. Az elektronikusan aktiválódó hátsó szárny 53 mph (kb. 85 km/h) felett emelkedik, növelve a stabilitást és a tapadást, ami a kanyargós utakon élvezetesebb és dinamikusabb vezetést tesz lehetővé, lekörözve az elavult VW Sciroccót, sőt még a hátsókerék-hajtású BMW 2-es sorozatnak is méltó versenytársa. A 19 colos alacsony profilú gumik ellenére a rugózás meglepően sima, bár rossz minőségű utakon a futómű hajlamos keményen reagálni, ezért a kényelmesebb utazást keresőknek a puhább Sport változatot ajánlják 18 colos kerekekkel. Az alacsony üléshelyzet és a bőr sportülések sportautós érzetet keltenek, ami felülmúlja a Scirocco vagy a 2-es sorozat kissé hétköznapibb karakterét. Az ülések és a kormány állíthatósága bőséges, viszont a magas pedálok és az off-klutch lábtartó hiánya magasabb sofőrök számára kényelmetlen lehet.
A Peugeot RCZ csúcsmodellje, az RCZ R meglepően jobb fogyasztási adatokat produkál, mint az 1,6 literes THP 200-as változat: kombinált fogyasztása 44,1 mpg (5,4 l/100 km) és 149 g/km CO2-kibocsátás, míg a THP 200-é 42,1 mpg (6,7 l/100 km) és 155 g/km. A leggazdaságosabb modell a 2,0 literes HDi dízel, amely 54,3 mpg (5,2 l/100 km) kombinált fogyasztással és 135 g/km CO2-kibocsátással büszkélkedhet. A Peugeot RCZ másik előnye, hogy erős a használtpiaci kereslet, így a visszamaradó értéke stabil, ami kedvezően befolyásolja a fenntartási költségeket. Ugyanakkor bár az RCZ futási költségei nem olyan magasak, mint az Audi TT vagy a VW Scirocco esetében, a minőség tekintetében nem éri el teljesen német versenytársait.
Külső megjelenése kétségtelenül az egyik legvonzóbb az utakon: az Audi TT-hez hasonló elemek mellett egyedi formáját a meghosszabbított karosszéria, a „dupla buborék” tetőablak és az alumínium tetősínek adják. A 2013-as facelift a Peugeot legújabb hűtőrácsát kapta, amelyet egy széles alsó légbeömlő egészít ki, így élőben még látványosabb, bár akadnak, akik szerint az előző hűtőrács jobb volt. Akárhogy is, az RCZ könnyen felkelti a figyelmet, és többen nézik meg, mint a VW Sciroccót. A GT változat 19 colos könnyűfém keréktárcsákat kap az 18 colos Sport helyett, de ezen kívül nincs túlzottan sportos kiegészítő, mint amit egy Scirocco R Line-nál láthatunk. Opcióként kérhető matt fekete tetősín és további fekete díszítőelemek, de a választék többi tagja letisztult, rendezett formát mutat, legyen szó belépő benzinesről vagy csúcsdízelről.