– Nem haragból hoztuk meg ezt a döntést, de a folytatás ellehetetlenült. Hosszú időn keresztül próbáltunk változásokat elérni az ATV-nél, ám nem kaptunk támogatást. Tele voltunk új ötletekkel, de úgy éreztük, falakba ütközünk – árulta el Aradi Tibor. Varga Ferenccel és Steinkohl Erikával együtt szerettek volna friss elemeket beépíteni, például eltörölni a háttérnevetést és tapsot, amelyet elavultnak tartottak. A csatorna azonban ebbe nem egyezett bele, és ez volt az utolsó csepp a pohárban.
A humorista hozzátette, hogy technikai szempontból sem voltak teljesen elégedettek, beleértve a vágást és a műsor felvételeit.
– Az is zavart bennünket, hogy a csatorna folyamatos ismétlésekkel szinte agyonjátszotta a műsort. Nem akartunk unalmassá válni – magyarázta Aradi, és cáfolta a pénzügyi okokat. – Ha ez a pénzről szólt volna, már rég abbahagytuk volna. Valójában szinte jelképes tiszteletdíjat kaptunk, viszont a műsor rengeteg lehetőséget nyitott meg előttünk.
NEM TŰNNEK EL! ITT TALÁLKOZHATNAK A PÁROSSAL A JÖVŐBEN:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
BYD Seal U a BYD Seal U DM-i ellen. A piaci trendek egyértelműen azt mutatják, hogy egyre több gyártó fektet komoly energiát a hibridek fejlesztésébe, mivel ezek jelenleg ideális átmenetet kínálnak az elektromos korszak felé. Gyakorlatilag kompromisszummentes alternatívát jelentenek, hiszen nemcsak a töltőinfrastruktúra, hanem a hagyományos üzemanyagtöltő-hálózat is kiszolgálja őket. Ha ügyesen használjuk, nagyon kedvező fenntartási költségekkel lehet számolni, miközben az elektromos autókra jellemző hatótáv- és töltési korlátok nem jelentenek problémát.
A kérdést viszont nem érdemes kizárólag költségalapon eldönteni. Az egyértelmű, hogy a rövid teszt során nem tapasztaltam akkora eltéréseket, amelyek egyértelműen az egyik vagy a másik irányba billentették volna a mérleg nyelvét. Az optimális választás mindig az adott élethelyzettől és egyéni preferenciáktól függ.
Ha az árakat nézzük, a nagyobb teljesítményű DM-i (plug-in hibrid) változat 18,5 millió forintba kerül, míg az erősebb tisztán elektromos verzió 19,3 millióba. Ha évente 15 000 kilométeres futásteljesítménnyel és 25 ezer forintos havi üzemanyagköltség-különbséggel számolunk, akkor a két változat közötti 800 ezer forintos árkülönbséget a plug-in hibrid esetében nagyjából 32 év alatt lehetne ledolgozni.
Ez viszont irreális, hiszen egy modern autó a jelenlegi piaci gyakorlat szerint jóval rövidebb élettartamra van tervezve. Ráadásul, ha a belső égésű motor 32 éven át nem indul be (tehát az autó tisztán elektromos üzemmódban működik), akkor valószínűleg eleve elektromos modellt kellett volna választani. Ha viszont a belső égésű motor rendszeresen beindul és használatban van, akkor az üzemanyagköltségek miatt sokkal hamarabb elérjük azt a megtérülési pontot, ahol a különbség kiegyenlítődik.