A rendőrök nyomára bukkantak a férfinak, aki letartóztatása után döbbenetes vallomást tett. Állítása szerint „sz*rlmi k*pcs*latban” állt a 11 évessel, és miután összevesztek egy erdős területen Nyíregyháza közelében, a vita végzetes fordulatot vett.
Igen, jól olvasta. Egy gyermeket – puszta kézzel intézte el a férfi, akiben megbízott a család.
ÍGY TALÁLTÁK MEG:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Ez az autó lényegében nem nagyobb, mint a korábbi Mazda 3 – ami senkit sem fog meglepni –, de ritkán láthatunk olyan éles kontrasztot a dizájn terén, mint az előző modell és az utódja között.
A korábbi darab bumfordi, esetlen megjelenését áramvonalas ívek, formára húzott felületek és szorosan illeszkedő karosszériapanelek váltották fel. Még a 2017-es ráncfelvarrás sem zavarta meg igazán a 3-as karakteres, bár megosztó külsejét. A külső módosításai között szerepel az új első hűtőrács és a LED-es fényszórók integrálása – ez utóbbi már minden jelentős riválisnál elérhető. A karosszéria alatt a Mazda 3 megkapta a G-Vectoring Control rendszert, amelyet korábban a nagyobb Mazda 6-ban láthattunk, és a motorválasztékot is finomhangolták az alacsonyabb károsanyag-kibocsátás érdekében.
A Mazda 3 minden kereke független felfüggesztésen fut.
Tesztelőink egyetértettek abban, hogy a formavilág jelentős előrelépést mutat, így a 3-as ma már a kompakt ferdehátúak mezőnyének egyik legvonzóbb tagja lett.
A modell ráadásul minden változatában jól néz ki, és immár két karosszériaváltozat közül lehet választani. Az új 3-as ferdehátú csak 5 mm-rel hosszabb elődjénél, 40 mm-rel szélesebb, de a tetővonal 20 mm-rel alacsonyabb lett – ennek is köszönhető az autó alacsony, 0,275-ös légellenállási együtthatója. A tengelytáv közben 60 mm-rel nőtt, immár 2700 mm.
Akik nem szeretnének egy újabb tipikus ötajtós ferdehátút, azok választhatják az úgynevezett „fastback” változatot is. Ez 120 mm-rel hosszabb hátsó túlnyúlást kínál, kissé nagyobb, de laposabb csomagtartót és sziluettjében inkább a négyajtós notchback stílusra emlékeztet. Az ár mindkét karosszéria esetében azonos.
A Mazda SkyActiv padlólemeze teljesen acélból készült önhordó szerkezetet jelent, melynek 60%-a nagy- vagy ultra-nagy szilárdságú acél, így 30%-kal merevebb karosszériát eredményez. A brit piacra háromféle benzines (99, 118 és 163 lóerős 1.5-ös, illetve 2.0 literes négyhengeres) és egy dízelmotor érkezett (148 lóerős, ikerturbós 2.2 literes), mindegyik szokatlanul magas, 14:1 sűrítési aránnyal – különösen benzinesek esetében.
A dízel különösen figyelemre méltó: CO₂-kibocsátásban pariban van a Volkswagen Golf 2.0 TDI-vel, viszont 20%-kal több nyomatékot produkál. Hogy ez mennyit számít a gyakorlatban, majd a mérések eldöntik.
A 2017-es frissítés során a motorválaszték lényegében változatlan maradt, de a belépő szintű 1.5-ös benzinest elhagyták a nagyobb 2.0 literes blokkok javára.
A Mazda szerint a 2.2 literes SkyActiv-D a világ legalacsonyabb sűrítési arányával rendelkező sorozatgyártású dízelmotorja. A 14:1 arány valóban különleges, hiszen a hasonló méretű motorok jellemzően 16:1 vagy magasabb sűrítéssel működnek.
Egy kompressziós gyújtású motornál az ilyen alacsony sűrítési arány nagy hatékonyságnövekedést hozhat, de ennek eléréséhez okos technológia szükséges.
A SkyActiv-D motor szelepvezérlése az optimális expanziós arányt biztosítja, a tojás alakú dugattyúk pedig hatékonyan oszlatják el az üzemanyagot az égéstérben. Az injektor akár kilenc befecskendezést is végezhet egy ciklus alatt, így az üzemanyag-eloszlás és a nyomatéktermelés is egyenletesebb.
Mivel az alacsonyabb sűrítési arány kevesebb mechanikai igénybevételt jelent, a Mazda könnyebb anyagokat is használhatott: a motorblokk alumíniumból készült, a hengerfej, a dugattyúk és a főtengely mind vékonyabbak, könnyebbek lettek.