Orvoshoz vitte, ez lett a veszte a 11 éves Sz. Kingának!

A rendőrség a beismerő vallomás alapján megtalálta Kingát az elhagyatott területen. A férfit azonnal őrizetbe vették, és ember*l/s miatt indítottak ellene eljárást. A letartóztatását kezdeményezték, és a nyomozás jelenleg is zajlik.
A hír az egész országot sokkolta. Egy gyermekről van szó, akinek élnie kellett volna. Egy ember kezétől, akinek vigyáznia kellett volna rá. A tragédia alapjaiban rendítette meg a társadalmi bizalmat, és felveti a kérdést: hogyan történhet meg ilyen – újra és újra?
Az emberek dühösek, felháborodottak és gyászolnak. Még akkor sem lehet biztonságban senki, ha azt hisszük, jó kezekben vannak.

VIA minden-egyben com / Kép: minden-egyben com

Ez is érdekelhet:

A vadonatúj Mazda 3 vezetési pozíciója nem különösebben alacsony – ami kissé elszalasztott lehetőségnek tűnik egy olyan márkától, amely ennyire elkötelezett a sportos arculat iránt –, de kényelmes.
A műszerfal három jól elkülönülő egységből áll: középen egy klasszikus, jól leolvasható sebességmérő, kétoldalt pedig digitális kijelzők mutatják a fordulatszámot és az üzemanyagszintet. Aligha véletlen, hogy ezek nehezebben olvashatók – különösen a fordulatszámmérő tűnik kicsinek.
A Mazda utastere elkelne egy kis szín és élet — Matt Burt, ügyvezető szerkesztő, Autocar
Az utastér tágas, bőséges a lábtér és meglepően hosszú a csomagtartó. Azok számára, akik kategóriaelső praktikusságra vágynak, a lecsökkentett tetővonal jelenthet csalódást. Ugyan ez nem befolyásolja az első vagy hátsó fejtér méretét, de a csomagtartó padló és tető közötti magassága körülbelül 50 mm-rel alacsonyabb az átlagnál – bár ez általában a legkevésbé kihasznált dimenzió.
Ahogy a CX-5 és a Mazda 6 esetében is, a 3-as utasterének minősége összességében jó. A műszerfal teteje és az ajtópanelek felső részei puhább, „slush moulded” műanyagból készültek, de a fényes fekete dekorelem alatt már keményebb, karcolódó műanyagokat találunk.
A gyakran érintett kezelőszervek – fűtésszabályzók, ajtókilincsek, váltókar, kormány – minőségi hatást keltenek, de a belső tér többi részén túl nagy a minőségbeli szórás ahhoz, hogy igazán prémium érzetet nyújtson. Látványra sem különösebben vonzó. Az egyszerűség funkcionális és szimpatikus, de hiányoznak belőle az igazán emlékezetes, meglepetést okozó dizájnelemek.

Felszereltség tekintetében az új 3-as bemutatja a Mazda MZD Connect multimédiás rendszerét, amely túlmutat az egyszerű Bluetooth kapcsolaton. Az „Aha” alkalmazással internetes rádiók, podcastok és közösségi média tartalmak is elérhetők az autóban, a vezetéshez optimalizált formában.
A modellpaletta három felszereltségi szintből áll: SE, SE-L Nav és Sport Nav. Az alapmodell (SE) már tartalmaz légkondicionálót, elektromos ablakokat, 16 colos könnyűfém kerekeket, dupla króm kipufogót és visszagurulás-gátlót. A 7 colos érintőképernyős infotainment rendszer DAB rádióval és Bluetooth-kapcsolattal szintén alapáras. Az SE-L Nav navigációs rendszerrel és három évnyi ingyenes térképfrissítéssel bővül.
A 163 lóerős, 2.0 literes szívó benzinmotor kizárólag a csúcsfelszereltségű Sport Nav változatban elérhető, amely olyan extrákat tartalmaz, mint a tempomat, 18 colos kerekek, LED fényszórók, nappali menetfények és hátsó lámpák, tolatóradar, valamint tolatókamera.
A Mazda számára a felvezetés ezzel véget ért. Akár mennyire is fontos és megbízható volt a CX-5 és a 6, ezek csak a felvezető zenekar szerepét töltötték be ehhez a modellhez képest: a SkyActiv-generációs Mazda 3 a „harmadik nagylemez”. Ez a japán gyártó nagy reménysége, amely visszaszerezheti a piacrészét, amelyet az elmúlt öt év gazdasági és természeti katasztrófái során elveszített.
Fastback és ötajtós ferdehátú változatok is kaphatók, előbbi valamivel jobb aerodinamikai mutatókkal
Miközben Mazda más piacokon sikeresebb volt, az európai eladásai közel 50%-kal estek vissza 2008–2009-hez képest (320 000 egységről 180 000-re 2012-re). Ebbe a kontextusba érkezik a harmadik generációs 3-as.
Valójában ez inkább csak a második teljes értékű generáció, hiszen a 2009–2013-as „második generációs” modell még a 2003-as eredeti alapos ráncfelvarrása volt, Ford-alapokon. A 3-as előtti kompakt Mazda modell a 323 volt.
Európai szemmel ez a Mazda válasza a legfontosabb autószegmens kihívásaira, és a modell jelentősége globálisan is kiemelkedő: jelenleg minden harmadik eladott Mazda a világon egy 3-as.
Ez az autó lesz a japán cég új termékforradalmának igazi lakmuszpapírja. A 3-as versenyképessége dönti majd el, mennyire gyors és mélyreható lesz a vállalat visszatérése. 2017-re a Mazda kisebb frissítéseket tervez a modellhez, hogy továbbra is versenyben maradjon európai riválisaival – például a Ford Focus, Opel Astra, Seat Leon, Skoda Octavia és Volkswagen Golf modellekkel szemben.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük